Znany aktor Arkadiusz Jakubik, który gra główną rolę w filmie Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń” mówił o jego znaczeniu.

W rozmowie z portalem plus.pomorska.pl Jakubik żałował, że „Tyle lat musieliśmy czekać, żeby ktoś z otwartą przyłbicą opowiedział o rzezi wołyńskiej”. Zaznaczył, że film ma dla niego osobiste znaczenie bowiem „Moja babcia uciekała ze Lwowa razem z całą rodziną przed ukraińskimi bandami.W 1945 roku dotarli na Śląsk. Groby moich dziadków są w Gliwicach. A tam, na dzisiejszej Ukrainie, zostały moje rodzinne strony we Lwowie, Stryju”.

Mówiąc o dialogu z Ukrainą aktor cieszył się, że powstała „Powstała polsko-ukraińska komisja historyków”. Jak dodał – „żeby się w jej prace nie wmieszali politycy […] By Polska, a przede wszystkim Ukraina mogły się skonfrontować z tamtymi wydarzeniami”. Jak mówił rzeź wołyńska jest najważniejszą kwestią w ramach polsko-ukraińskiej dyskusji o historii.

Film „Wołyń” ma mieć premierę 7 października bieżącego roku. Jakubik zagrał z nim główną rolę Macieja Skiby.

wpolityce.pl/kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. patriota
    patriota :

    banderowscy szmaciarze dążą do całkowitego zastraszenia polskich patriotów, brutalnie atakują wszelkie przejawy prawdy o ludobójstwie ze szczególnym okrucieństwem na Kresach i temu wydarzeniu również nie przepuszczą. Aktorzy, osoby popierające poszanowanie brutalnie pomordowanych Polaków najpierw zostaną zaatakowane przez pseudo-autorytety pokroju szmat zaleskiej, gosiewskiej, guzy, qtasów typu żurawski vel zdradziecki, kowal, wóycicki, dziadzio waszczykowski etc. Przygotują grunt poparcia dla upaińskich pomiotów typu tyma, jego kolesie ze związku upaińców w Polsce oraz banderowscy konsulowie i personel dyplomatyczny. Przebywający (niestety) w naszym kraju upaińcy swoim chamstwem, prostactwem i wrogością do wszystkiego, co polskie obudzili już wielu omotanych przez media „miłością” do zwyrodnialców Polaków. Trzymam kciuki za społeczeństwo Rzeczpospolitej i twardą postawę wobec morderców !!!