Front Narodowy zwyciężył w niedzielę w pierwszej turze wyborów regionalnych we Francji.

Z badań exit polls wynika, że prawicowy Front Narodowy zwyciężył w sześciu z dwunastu regionów Francji. Wyniki 13. regionu obejmującego Paryż nie są jeszcze znane.

Front Narodowy uzyskał poparcie w wysokości 30,6 proc. Konserwatywna partia Republikanie byłego prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego jest według sondażu na drugim miejscu z 27 proc. głosów. Socjaliści prezydenta Francois Hollande’a znaleźli się na trzeciej pozycji z wynikiem 22,7 proc.

W Internecie pojawiły się nowe mapy wyborcze obrazujące zmianę nastrojów politycznych we Francji od 2010 r.

Kolorem czerwonym oznaczeni są socjaliści, kolorem niebieskim – Republikanie, kolorem granatowym – Front Narodowy.

KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    czas_przebudzenia :

    Coś się zmienia na lepsze we Francji. Warto jednak pamiętać o strasznym ogłupieniu propagandowym Francuzów. Marine Le Pen wyrzuciła założyciela FN – swojego ojca – z partii za antysemityzm. Ci ludzie nawet na szczytach władzy będą dochodzili powoli do przejawów ocknienia z maligny, zanim do nich dotrze, że są prowadzeni na rzeź przez międzynarodowe siły oszustów. Walka z oszustami przekracza możliwości intelektualne wielu polityków. Ci politycy ze szczytów władzy nadal całkiem poważnie bredzą na konferencjach wyuczony bełkot o zmianach klimatycznych, bo nie dostrzegają przygotowań do nowej wojny światowej.