– Jakie mieliście dowody na to, że to faktycznie Syria i Assad dokonali ataku we wtorek? Teraz musicie się tłumaczyć. Nie tylko przed opinią publiczną, ale także przed Kongresem i Radą Bezpieczeństwa ONZ. Ameryka jest w defensywie po tym ruchu – komentuje Mariusz „Max” Kolonko.

W swoim komentarzu Mariusz „Max” Kolonko odniósł się do decyzji Donalda Trumpa ws. ataku rakietowego na bazę lotniczą w Syrii.Jego zdaniem, oświadczenie amerykańskiego prezydenta w tej sprawie, opublikowano godzinę po ataku, było ono złej jakości, a sam Trump brzmiał mało przekonująco. Kolonko skrytykował zresztą jego decyzję na twitterze, zaznaczają, że to „zły ruch”.

Dziennikarz pyta, jaki był cel tego ataku i zwraca uwagę, że do tej pory przewaga była po stronie Stanów Zjednoczonych, gdyż świat koncentrował się na tym, co robił syryjski prezydent Baszszar al-Assad. Stwierdził, że do tej pory to właśnie Assad znajdował się w narożniku, a teraz to Stany Zjednoczone muszą się tłumaczyć, dlaczego zaatakowały niezależne państwo.

– Jakie mieliście dowody na to, że to faktycznie Syria i Assad dokonali ataku we wtorek? –pytał Kolonko.– Teraz musicie się tłumaczyć. Nie tylko przed opinią publiczną, ale także przed Kongresem i Radą Bezpieczeństwa ONZ. Ameryka jest w defensywie po tym ruchu.

Kolonko zwrócił też uwagę, że jak dotąd ani razu nie udało się udowodnić, że to syryjski przywódca stał za atakami przy użyciu broni chemicznej. Przypomniał, że w sprawie z 2013 r. „wszystko wskazywało na to, że to zrobili rebelianci”. Zaznacza, że w regionie aktywnie działa szereg podmiotów, w tym Iran i Hezbollah. – Tam jest po prostu jeden wielki „pieprznik”, w którym w dodatku aktywnie działają agenci Mossadu. Przecież to mogła być prowokacja –mówi dziennikarz. Jego zdaniem, władze USA muszą mieć teraz naprawdę mocne dowody, żeby obronić swoją decyzję.

Kolonko wypomniał także doradcom Trumpa, w tym Newtowi Gingrichowi, ze że wykorzystują wstrząsające zdjęcia zabitych dzieci do uprawiania „swojej brudnej polityki”. Gingrich stwierdził, że Trump zaatakował Syrię, bo kocha dzieci. – To jest to co robili demokraci, nie róbcie tego –apelował.

Przeczytaj: USA: większość kongresmenów popiera Trumpa ws. ataku w Syrii

Na koniec dziennikarz zwraca uwagę także na atak w Syrii w kontekście wizyty prezydenta Chin w USA.

Więcej na nagraniu poniżej:

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz