– Jesteśmy rządem, który jest kreatorem i gwarantem polityki transatlantyckiej i europejskiej – podkreśla w rozmowie z portale wPolityce.pl wiceszef MSZ Jan Dziedziczak.

Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak został zapytany w kontekście zgłoszenia przez prounijną opozycję wniosku o konstruktywne wotum nieufności o to, co sądzi o zarzutach Grzegorza Schetyny. W trakcie debaty szef PO stwierdził, że PiS spycha Polskę w stronę Białorusi i Rosji.

– Nie ma to najmniejszego związku z rzeczywistością. Jesteśmy rządem, który jest kreatorem i gwarantem polityki transatlantyckiej i europejskiej –powiedział wiceminister Dziedziczak. – Przypomnę, że to przedstawiciele naszego środowiska, czyli rząd Jana Olszewskiego złożył wniosek o przyjęcie Polski do NATO. Idole pana Schetyny z Lechem Wałęsą na czele wnioskowali kuriozalny projekt NATO-bis. Gdyby został zrealizowany, sprawiłby, że bylibyśmy w orbicie wpływów moskiewskich.

W piątek Sejm odrzucił wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności. Głosowanie poprzedziła trzygodzinna debata parlamentarna.

W trakcie debaty szef PO Grzegorz Schetyna zarzucał rządowi PiS realizację „schematu rosyjskiego”, polegającego na stopniowej likwidacji wolności w Polsce. Oprócz tego zarzucił „szaleńczą szarżę” w polityce europejskiej, zaniedbywanie kwestii gospodarczych oraz obronnych.

CZYTAJ TAKŻE: Kukiz: spór PO i PiS to 39 odcinek ósmej serii walki o tron

Schetyna oświadczył również: –n ajważniejsze co zrobimy, to odwrócimy wasz dryf na Wschód. Skończymy z haniebnymi umizgami do Łukaszenki. Wrócimy na Zachód.

Wpolityce.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Schetyno,PO-wski lewaku i duraku,donosicielu i libertynie,do kogo ta twoja pedalska kłamliwa mowa? Nie masz Polakom nic atrakcyjnego,oprócz kłamstw,politycznego plagiatu,porządania koryta,dosłownie nic do zaoferowania.Bredzisz coś ze smutkiem o pedzio wolności,o Klicha dla armii polskiej ” niby „dobrotliwości”,o kwestiach gospodarczych rozumianych jako liberalnych PO-wskich aferach antygospodarczych,że słów nie starczy. PiS i sam Dziedziczak mają wiele za uszami,też banderowców są miłośnikami,też są giedroycowcami,ale chociaż ciapatych są przeciwnikami i trochę narodowymi patriotami.