Znany prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz szyderczo skomentował uległość polskiego rządu wobec Ukraińców.

Ziemkiewicz napisał dziś na Twitterze: „Ja rozumiem wchodzić w tył Niemcom, Rosji, USA – ale na poły teoretycznemu, na poły mafijnemu państwu jakim jest Ukraina to jakiś obłęd!”. Równie szyderczo odpowiedział mu bezkrytycznie pro-ukraiński publicysta, a z nadania nowych władz także szef redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Dawid Wildstein. „Dokładnie! Wchodźmy więc w tył Rosji i Niemcom a Ukrainę olejmy! Praktyka ta przez wieki dała Polsce potęgę” – napisał Wildstein. Doczekał się jednak szybkiej ironicznej riposty Ziemkiewicza, który spróbował w ten sposób scharakteryzować „filozofię” polityki wyznawaną przez Wildsteina – „Jest na szczęście alternatywa: wchodźmy przyjaciołom banderowcon wypowiadając wojnę Niemcom Rosji i USA naraz” – zakpił Wildstein. Ten zaś odgryzł się, że ta alternatywa istnieje tylko w głowie Ziemkiewicza.

twitter.com/kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. krakus
  krakus :

  Z Ukraińcami trzeba twardo, za mordę i do ziemi, bo to prymitywna azjatycka nacja jak rusy. Oni tylko znają język siły. Szanują silnego, słabym pogardzają. W Moskwie wiedzą jak z nimi postępować, dlatego nam zrobili ludobójstwo na Wołyniu, a Rusy po wojnie szybciutko zdławili UPA.

 2. mix
  mix :

  Jakoś tak się dziwnie i ciekawie składa, że w sprawie Ukrainy wszyscy Żydzi od prawa do lewa mówią dokładnie jednym i tym samym głosem – od Wildsteina przez Michnika i Apfelbaum aż po Sorosa.
  W czasie przewrotu mały Wildstein tygodniami łaził po majdanie i biedaczek nie zauważył tam żadnego banderowca. Czy ktoś słuszał o jakimś Żydzie, który by zajmował odmienne stanowisko?