Ziemkiewicz krytykuje „nowojorskich parchów”

Bezczelny nowojorski gang Żydów szantażuje Polskę – pisze Ziemkiewicz.

Znany publicysta Rafał Ziemkiewicz w swoim felietonie na portalu Interia.pl nie pozostawia suchej nitki na organizacjach żydowskich, które wysunęły roszczenia do domniemanego „złotego pociągu”, jeszcze zanim ktokolwiek potwierdził jego istnienie.

Światowy Kongres Żydów wydał w tej sprawie specjalny komunikat. Zawiera on – jak pisze Ziemkiewicz – „fragment arcypodły: Żydom należy się „złoty pociąg” nie dlatego, że zawiera dobra im zrabowane, ale dlatego, że „Polska nigdy w żaden sposób nie zadośćuczyniła ofiarom holocaustu za zbrodnie i straszliwe straty materialne”. Idąc ta logiką – cokolwiek wartościowego znajduje się w Polsce, należy się Światowemu Kongresowi Żydów na poczet odszkodowań za holocaust” – pisze Ziemkiewicz.

Publicysta bez ogródek opisuje z jakimi ludźmi po stronie żydowskiej mamy do czynienia.

Z całą świadomością, narażając się na niesłuszne oskarżenia o szerzenie nienawiści rasowej, oznajmię państwu: obaj panowie Singerowie (nie wiem, czy są spokrewnieni) i organizacja, o której mówimy, są emanacją wyjątkowo nikczemnego gatunku ludzkiego, który nazywam „nowojorskimi parchami” – pisze Ziemkiewicz.

Jeśli kogoś oburza, że to określenie nader obelżywe, potwierdzam: właśnie dlatego go używam. Choćby dlatego, że o wspomnianych nowojorskich grandziarzy miałem okazję się osobiście otrzeć. Są to ludzie szczególnej podłości, chciwi ponad wszelkie wyobrażenie, butni i bezczelni, po prostu współczesne wcielenia szekspirowskiego Shylocka – ale gorsi od niego o tyle, że do wszystkich negatywnych cech amoralnego bankiera dodają jeszcze cynicznie rozgrywany moralny szantaż, ustawiając się na pozycji ofiar największej zbrodni w dziejach świata. Wszystkie swe gangsterskie wymuszenia uzasadniają moralnym prawem ocalałych z holocaustu, mścicieli holocaustu, spadkobierców ofiar holocaustu – choć sami nie należą do żadnej z tych grup. Przeciwnie, oni akurat są spadkobiercami tych, którzy w Hitlera zainwestowali…” – stwierdza Ziemkiewicz przypominając, że amerykańscy Żydzi hojnie kredytowali Adolfa Hitlera.

W swoim procederze ludzie ci wysuwają szereg argumentów prawnych i moralnych, ale tak naprawdę zastraszają swoje ofiary.

Światowy Kongres Żydów wymusza pieniądze „na holocaust” nie dlatego, że uprawnia go do tego prawo międzynarodowe, ani dlatego, że mu się to z przyczyn moralnych należy, tylko dlatego, że ma wystarczającą siłę” pisze Ziemkiewicz. „Bo jest w stanie tak uprzykrzyć życie i przysporzyć takich strat wziętym na cel firmom, bankom i całym państwom, że tym opłaca się machnąć ręką i zapłacić okup. Z moralnego punktu widzenia nie różni to niczym od haraczu ściąganego przez gangsterów od restauratorów, i dokładnie tak samo trzeba Roberta Singera i wszystkich zaangażowanych w proceder traktować – jako działających na wielką skalę, międzynarodowych gangsterów, dokonujących szczególnego rodzaju wymuszeń rozbójniczych, pod grozą pozbawienia szantażowanych dobrego imienia” – stwierdza publicysta.

Jest to oczywiście ogromnie szkodliwe dla stosunków polsko-żydowskich.

Myślę, że największy legion najbardziej wpływowych antysemitów nie jest w stanie tak zaszkodzić Żydom i popsuć im opinii, jak czynią to nowojorskie parchy” – podsumowuje Ziemkiewicz.

Interia.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

45 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  likpan :

  Zawsze się dziwiłem, jak to jest możliwe, że człowiek jawnie inteligentny może głosić poglądy jawnie niedorzeczne i to na wszystkie tematy, jak to czynił Rafał Ziemkiewicz. Aż tu – proszę bardo! -Ziemkiewicz nie tylko ma tutaj rację, ale i odwagę powiedzieć to co myśli, wiedząc, że nie spodoba się to nie tylko poprawnie myślącym Polakom, ale nade wszystko słusznie myślącym , jak świat długi i szeroki, obywatelom świata, skorym do rozliczania Polaków za to, że uratowali z Zagłady nie dość wielu Żydów (inaczej mówiąc, że zginęło nie dość wielu Polaków gotowych ratować Żydów).

 2. Avatar
  scorpio :

  Swiatem zadza Chazarowie potomkowie ludow koczowniczych ze stepow na polnoc of Kakauzu ktorzy przyjeli religie judaizmu w 695 roku. Oni nie maja niz wspolnego z biblijnymi Zydami. To sa potwory w ludzkiej skorze tak mawiali o nich muzumanie ktorzy walczyli w tych czasach z nimi. To tych parchow Chazarow Hitler mordowal w czasie WWII. To ni rzadza cala swiatowa finansjera i zagarneli dla siebie Izrael a prwadziwych Zydow potomkow Izraelitow traktuja jak podludzi.

 3. Avatar
  wepwawet :

  Cóż dodać – Pan Ziemkiewicz trafił w sedno. Mimo wszystko uważam, że jak chcą ten pociąg to trzeba im go dać (w zamian za odstąpienie od roszczeń, lub ich odpowiednie zmniejszenie… ). Niestety Polska nie ma siły aby walczyć z tymi ludźmi. Można liczyć jedynie na to iż zaspokoimy ich apetyty.

  • Avatar
   fiesta :

   Wepwawet: (04.09.2015 17:12)…. ZYDOM NIE NALEZA SIE ZADNE ODSZKODOWANIA OD POLSKI !… i juz raz o tym tobie pisalem, a ty ciagle to samo.
   Poza tym Polska nie rzadza Polacy, ale POLSKOJEZYCZNE ZYDOSTWO, ktore razem z MIEDZYNARODOWYMI ZYDAMI z Izraela, USA, Niemiec, Anglii, Francji etc okradaja Polske i Polakow i najwyzszy czas pozbyc sie z Polski PASO-ZYDOW.

 4. Avatar
  robin_robinski :

  Ziemkiewitz’owskie wyrzygi jest w stanie skomentować jedynie doświadczony psychatra z tytułem co najmniej dr hab. – naprawdę nie widzicie ordynarnej manipulacji tego potomka starozakonnych? Przecież caĺy ten „kongres” to zasłona dymna, Ziemkiewitz to podsycanie dymu, zaś temat rozegrają kakstein z drużyną z telavivu!!!! W grę wchodzi taka kasa, że nawet starozakonni się pogryzą. Jeśli oficjalnie gówno znajdą, to nieoficjalnych znalezisk szukajcie w hajfie – będą to „złote samoloty”, bez transponderów, podobnie, jak z Kijowa, podczas „majdanu”. Hhhahhahhaha

  • Avatar
   fiesta :

   robin_robinski: (04.09.2015 19:30)…. zyd Ziemkiewicz narobil halasu i oczywiscie zaklamal kilka faktow historycznych, o czym wspomnialem wczesniej w osobnym komentarzu ponizej.
   Natomiast sprawa bezczelnych zydowskich zadan od Polski jest tematem, ktory poruszylem w 1996r m.inn. na „soc.culture.polish” i innych grupach dyskusyjnych, kiedy ZYD Stolzman vel Kwasniewski (nowy preZYDent Polski) wyjechal oficjalnie na letnie igrzyska olimpijskie do Atlanty (USA), a w miedzyczasie spotkal sie POTAJEMNIE z przedstawicielami gmin zydowskich Nowego Jorku przy „zamknietych drzwiach” i w niedlugim czasie posypaly sie ZYDOWSKIE POZWY O ODSZKODOWANIA OD POLSKI do sadow miasta Nowego Jorku, ktore oczywiscie oddalili tamtejsi sedziowie, poniewaz Polska nie lezy w ich juryzdykcji i prawo amerykanskie nie obowiazuje w Polsce, na co oczywiscie wsciekli sie zydzi i zydowskie organizacje w USA.
   Zydowski SQRWYSYN Stolzman vel Kwasniewski przez caly czas swojej kadencji prezydenckiej w Polsce kolaborowal ze swoimi zydowskimi pobratymcami z USA, zeby wyludzic pieniadze od Polski (okrasc Polske) i wstrzymal nawet UWLASZCZENIE POLAKOW POLSKIM MAJATKIEM NARODOWYM, zeby bylo latwiej dla zydow domagac sie zwrotu majatkow pozostawnionych w Polsce.
   Umowa indemnizacyjna podpisana przez PRL i USA w 1960r ( http://pressmania.pl/?p=16373) calkowicie rozstrzyga sprawe zydowskich odszkodowan od Polski i teraz ZYDZI MOGA POCALOWAC POLAKOW W DUPE.
   A roszczenia jakie zydostwo ponownie wnosi przeciw Polsce sa AKTEM WYLUDZENIA PIENIEDZY OD POLSKI i tylko glupi da sie na to nabrac.
   JEWS, FUCK OFF FROM POLAND !

 5. Avatar
  raf66 :

  Z drugiej strony ,My Polacy powinniśmy się od nich nauczyć solidarności, wzajemnego wsparcia oraz jedności jako Naród. Zgadzam się ze wszystkim co zostało napisane , a co się tyczy żydów , niemniej jednak cokolwiek by o nich nie mówić oni naprawdę trzymają się razem. Polecam wszystkim dyskusję G.Brauna z Szewachem Weissem.Szlag mnie trafia jak czytam o rzekomym Polskim antysemityzmie , bo gdyby tak było naprawdę to czy G….o W……a miała by aż tylu czytelników?Czy Szechter mógł by bezkarnie publicznie obrażać Polskę i Polaków ?Raf66

 6. Avatar
  fiesta :

  Ziemkiewicz krytykuje zydowskich parchow, ale tez bajeruje Polakow, poniewaz najwieksza zbrodnia nie jest holocaust zydow, oceniany przez historykow na 850 tysiecy do 1.1 miliona ofiar spowodowany glownie chorobami, wycienczeniem organizmu etc – liczba „6 milionow” byla wytrzepana z zydowskich obrzezanych k*tasow, ale najwieksza zbrodnia byl HOLOCAUST SLOWIAN, powtarzam: HOLOCAUST SLOWIAN !… oceniany na 30-40 milionow (!) i radze wszystkim zapamietac ten fakt historyczny, o czym milcza swiatowe media, poniewaz 95% z nich jest w lapach zydostwa.
  Druga gafa jaka popelnil Ziemkiewicz polega na tym, ze nie napisal, ze chodzi o BANK SZWAJCARSKI, czyli nie zydowski w Szwajcarii, ktory prowadzil biznesy w USA i dlatego zydostwo z USA uzylo szantazu wobec banku szwajcarskiego, zeby oddal zydom depozyty, jakie znajdowaly sie na tajnych kontach rzekomo posiadane przez zydow, czyli krotko mowiac zydowska organizacja z USA stala sie posiadaczem prywatnych kont osob (niekoniecznie samych zydow), ktore mialy swoje depozyty w szwajcarskim banku w okresie II wojny swiatowej, a po zakonczeniu II wojny swiatowej te prywatne aktywa bankowe pozostaly nienaruszone i nikt sie po nie nie zglosil.
  Caly ten proces ukazuje, jak ta SQRWYSYNSKA ZYDOWSKA ZARAZA – ZMIJOWE PLEMIE I DZIECI DIABLA (patrz slowa Jezusa do zydow w/g ew.Mat 23:33 i ew.Jana 8:44) wrzeszczy na caly swiat i dobija sie o pieniadze i majatki.
  Trzecia gafa Ziemkiewicza polega na tym, ze pisze o rzekomych „antysemitach” majac na mysli nie-zydow (gojow), ktorzy szkodza zydom, a faktem z kolei jest, ze zydzi sami sobie dorobili semicki zyciorys i sa najwiekszymi antysemitami – vide zbrodnie zydow na Palestynczykach (semitach).

  • Avatar
   mazowszanin :

   Powiem więcej, były w Izraelu nie mniejsze zbrodnie niż na Palestyńczykach. Chazarowie (a może raczej Askenezejczycy?) usiłowali „wyplenić” oryginalnych, etnicznych Żydów czyli Sefardyjczyków. Ci pierwsi nie są etnicznymi semitami, jak ci drudzy. Sefardyjczycy są i w dzisiejszym Izraelu obywatelami de facto II kategorii (jak gdzieś czytałem). http://wolnemedia.net/zdrowie/100000-napromieniowanych-dzieci/
   http://www.dailymotion.com/video/x24gcof_the-ringworms-children-documentary_news
   Znającym język angielski polecam zobaczenie filmu źródłowego oraz wszystkim opis tegoż filmu.

   • Avatar
    fiesta :

    Mazowszanin…. Zanim przejde do ofiar to najpierw wyjasnie, ze Izrael powstal dopiero w 1948r i jest sztucznym tworem i w zadnym wypadku nie moze byc uznane za kolebke tzw. „zydow” – okreslenie „zyd” zostalo wymyslone i pojawilo sie dopiero w poczatkach XIX wieku. Faktem z kolei jest, ze Judee zamieszkiwaly rozne ludy, ktore wyznawaly kult bozka jahwe i w najlepszym przypadku mozna ich nazwac „jahwistami”, a generalnie Judejczykami, poniewaz zamieszkiwali Judee – nawet biblijny krol Herod nie byl „zydem”, ale Edomita, a apostolowie byli pochodzenia celtyckiego, za wyjatkiem Judasza i Pawla, ktorzy byli Judejczykami – wniosek rowniez z tego, ze nawet biblia zawiera klamstwa odnosnie okreslenia „zyd” jakie jest uzywane w biblii.
    Po zniszczeniu Jerozolimy przez Rzymian w 70r I wieku, wyznawcy jahwe rozproszyli sie na rozne strony i utworzyli swoje gminy glownie na obszarze wokol basenu Morza Srodziemnego.
    Podzial na „zydow” (nazwa umowna): sefardyjskich i askenazyjskich wiaze sie zazwyczaj z miejscem ich zamieszkania – sefardyjscy pochodza z Europy zachodniej i sa bardziej cywilizowani, a askenazyjscy z Europy wschodniej, do ktorej przybyli wczesniej z panstwa zwanego „Chazaria” (Khazaria) i jest to mieszanka azjatycko-turecko-judejska, ktora tkwi w starych wierzeniach pism talmudycznych, ktore byly spisywane miedzy III wiekiem p.n.e. a III wiekiem n.e. w Babilonie (dzisiejszy Irak) i wiele opisanych tam wydarzen zostalo ZMYSLONYCH, badz SKOPIOWANYCH od innych narodow cywilizowanych i w ten sposob „zydzi” dorobili sobie historie o swoim „wybranczym” pochodzeniu.
    Wracajac do ofiar, zapewne miales na mysli ofiary zbrodni w Judei pod panowaniem Rzymian, ale problem jest tego rodzaju, ze 2 tysiace lat temu Europe zamieszkiwalo kilka milionow ludzi, wiec umownie „zydowskie” ofiary rzymskich przesladowan nie mogly wynosic kilka milionow – zydowskie ksiegi podaja, ze tych ofiar bylo MILIARDY, co jest kompletna bzdura.

  • Avatar
   zefir :

   „fiesta”:Odnoszę wrażenie,że bezpodstawnie i nadmiernie krytykujesz red Ziemkiewicza.Ja w komentowanej publikacji nie dostrzegam żadnego bajeranctwa Polaków ze strony p Ziemkiewicza.Ten publicysta nie wdaje się przecież w liczbową analizę ofiar,zgłebianie problemu banku szwajcarskiego,czy rozwijanie pojęcia i zjawiska antysemityzmu.On te sprawy jednoznacznie ocenia i definiuje,prawdopodobnie licząc na zorientowanych w sprawie czytelników.Stygmatyzowanie go na bajeranta to przesada.Sam również nie polemizujesz z tezami p.Ziemkiewicza,tylko uzupełniasz i pogłębiasz jego informacje.Nie każda publikacja może spełnić wymagania tak wytrawnego znawcy tej „ZARAZY” jakim jest „fiesta”-niezbędne wyrozumienie.Na polskojęzycznej medialnej scenie nie dostrzegam innych redakcyjnych person,które chociaż w przybliżeniu do p.Ziemkiewicza wykazywałyby jednoznaczność w omawianej sprawie żmijowego plemienia.

   • Avatar
    fiesta :

    zefir…. W/g mojej wiedzy, zyd Ziemkiewicz nic nowego nie powiedzial i okreslenia jakiego uzyl „zydowskie parchy”, uzywalem w polowie lat 1990-tych, czyli 20 lat temu, m.inn. na grupie dyskusyjnej „soc.culture.polish”.
    Jednoczesnie zyd Ziemkiewicz popelnil „3 gafy” i to bardzo powazne, poniewaz naglasnia zydowski „kult holocaustu”, a w rzeczywistosci byl to HOLOHOAX i jest to jedynie polprawda – drugie pol prawdy dotyczy KOALBORACJI ZYDOW Z NAZISTAMI.
    Rowniez bardzo istotne jest sprecyzowanie nazwy banku, poniewaz sama nazwa „bank” nic nie mowi, a ponadto jest przyczyna wielu domyslow i dowolnych interpretacji.
    Slowo „antysemita” i „antysemityzm” to wytwor zydowskiej propagandy i wywodzi sie od biblijnego Sema, ktory jest jedna z postaci wystepujacyh w biblii.
    Problem w tym, ze Sem nie byl „zydem” oraz jakie istnieja dowody na to, ze „zydzi” pochodza od Sema, kiedy nazwa „zyd” powstala dopiero w poczatkach XIX wieku ? Za przyklad niech posluza klamstwa „starego testamentu”, o ktorych wczesniej pisalem, ktore nie znajduja potwierdzenia ani w historii, ani w badaniach archeologicznych prowadzonych w Palestynie przez ponad 70 lat.
    WNIOSEK: Zyd Ziemkiewicz w swoim artykule wykazal nieznajomosc zagadnien oraz brak precyzji i logiki w 3 podanych przeze mnie przykladach i mnie bardzo dziwi, ze jest redaktorem, wszedzie chce odgrywac role pierwszoplanowe i za przeproszeniem, p*erdoli takie glupoty i nie on jeden, bo wiecej jest takich jak on, nawet na tym forum.
    Dlatego powinna obowiazywac precyzja i zakaz poslugiwania sie zydowska propaganda, ktora nasiakl sam Ziemkiewicz, chyba, ze Ziemkiewicz sam gleboko wierzy w „holocaust zydow” i „antysemityzm” – czy ty „zefir” tez w to gleboko wierzysz, czy bronisz Ziemkiewicza, bo go lubisz i jest dla ciebie wielkim autorytetem ?

    • Avatar
     zefir :

     „fiesta”:Ponownie przeanalizowałem całość sprawy i podtrzymuję ,że w kontekście omawianej publikacji,nadmiernie rozbudowujesz negatywną opinię o p.Ziemkiewiczu.W tym ponownym spojrzeniu,może jedna zmiana,wrażenie że p.Ziemkiewicz swobodnie ładuje w parchów jak swój w swoich,jak w rodzinie,jakby zirytowany że nawet swój potrafi psuć opinię nacji-ale może to tylko rodzaj autosugestii po Twych uwagach.”Fiesta”,bez jaj,ja wcale nie bronię i bezkrytycznie nie wierzę w p.Ziemkiewicza.Nie czuję do niego nadzwyczajnej sympatii i wcale nie jest moim autorytetem.Owszem lubię jego mało głaszczący styl,swobodę narracji,pływanie pod prąd,sprawność erudycyjną,oraz raczej jednoznacznośc przekazu.Nie czytałem jego książek więc może dlatego nie uważam jego publicystyki za żródło do pogłębiania wiedzy.Proponuję byś wzniósł się ponad detaliczne podziały,spojrzał na sprawę z pewnego dystansu-wtedy może docenisz przewagę stanu w którym publikacja Ziemkiewicza ukazała się,nad stanem bez tej publikacji.Przecież w tych sprawach w polskich mediach jest kompletna plaża.Rolą popularnych mediów nie jest przecież naukowe zgłebianie lecz informowanie w przystępny,łatwo strawialny sposób przez ogół widzów i czytelników-takie spojrzenie również ma znaczenie dla popularyzacji wiedzy.Ten aspekt sprawy ma u mnie podstawowe znaczenie gdy,jak piszesz,bronię Ziemkiewicza.”Fiesta”,ja Twych argumentów nie krytykuję i nawet nie próbuję podważać,gdyż zgadzam się z nimi.

     • Avatar
      fiesta :

      zefir… Jesli do tej pory nie zrozumiales Ziemkiewicza to przytocze jeszcze wymowny cytat (trzeci werset od dolu) nastepujacej tresci: „Jest to oczywiście ogromnie szkodliwe dla stosunków polsko-żydowskich” – tym cytatem Ziemkiewicz podsumowuje swoje POKRETNE WYWODY, znajdujace sie powyzej tego cytatu, a zaczynajace sie od slow: „Światowy Kongres Żydów wymusza pieniądze „na holocaust” nie dlatego, że uprawnia go do tego prawo międzynarodowe, ani dlatego, że mu się to z przyczyn moralnych należy, tylko dlatego, że ma wystarczającą siłę” pisze Ziemkiewicz. „Bo jest w stanie tak uprzykrzyć życie i przysporzyć takich strat wziętym na cel firmom, bankom i całym państwom, że tym opłaca się machnąć ręką i zapłacić okup. Z moralnego punktu widzenia nie różni to niczym od haraczu ściąganego przez gangsterów od restauratorów, i dokładnie tak samo trzeba Roberta Singera i wszystkich zaangażowanych w proceder traktować – jako działających na wielką skalę, międzynarodowych gangsterów, dokonujących szczególnego rodzaju wymuszeń rozbójniczych, pod grozą pozbawienia szantażowanych dobrego imienia” – stwierdza publicysta”.
      TAK WYGLADAJA POLPRAWDY ZIEMKIEWICZA.
      Faktem z kolei jest, ze ZYDOWSKA MAFIA MIEDZYNARODOWA, w sklad ktorej wchodzi Swiatowy Kongres Zydow (World Jewish Congress) stosuje rozne metody, zeby wydrzec od innych panstw i narodow tzw. „odszkodowania” dla zydow, czyli stosowane sa metody prawne – vide odszkodowania dla zydow wyplacone przez Republike Federalna Niemiec w latach 1960-tych oraz metody bezprawne (szantaz lub wyludzenie) i takim przykladem byla proba wyludzenia odszkodowan od francuskich kolei, poniewaz dowozily zydow do obozow koncentracyjnych – wczesniej zydzi oskarzyli firme IBM, ze przy rejestracji wiezniow byly stosowane karty rejestracyjne tej firmy (IBM mial przed wojna kontrakt z III Rzesza niemiecka), co zakrawa na absurd, ALE NA TYM NIE KONIEC, poniewaz zydowskie organizacje wyludzily od Niemiec kolejne odszkodowania w wysokosci 800 milionow euro dla 56 tysiecy zydow, ktorzy w czasie II wojny swiatowej byli objeci „zakazem przemieszczania sie” (kolejny absurdalny powod) – vide artykul na stronie ( http://wpolityce.pl/polityka/158611-zydzi-dostaja-kolejne-pieniadze-od-niemcow-a-polacy-od-tuska-puste-frazesy-o-swietnych-relacjach ).
      Nasuwa sie pytanie: Czy wladze Niemiec faktycznie sa zastraszone i ulegle wobec zadan zydowskich, czy jest to podyktowane zaleznoscia Niemiec od zydowskiego kapitalu i zazydzeniem rzadu Niemiec ?
      Polska nie jest winna zniszczeniom zydowskich majatkow w Polsce i zydowskie zadania sa BEZPODSTAWNE – nalezaloby jeszcze sprawdzic w jaki sposob zydzi stali sie wlascicielami majatkow w Polsce w czasie zaborow, poniewaz prawo zaborcow nie jest wiazace w panstwie okupowanym i majatek nabyty w tym czasie przez zydow jest bezprawny, poniewaz zydzi kupowali polskie majatki od zaborcow, a nie od prawowitych polskich wlascicieli.
      ZYDOWSKA ZARAZE (ZMIJOWE PLEMIE I DZIECI DIABLA) NALEZY WYRZUCIC Z POLSKI, A NIE ZABIEGAC O „STOSUNKI POLSKO-ZYDOWSKIE”, ktore od 800 lat szkodza Polsce i Polakom, zydowski, pokretny, cymbale Ziemkiewiczu. FUCK THE JEWS ! (PIERDOLIC ZYDOW !).

     • Avatar
      zefir :

      „Fiesta”:Jeżeli uznamy,że Ziemkiewicz w omawianej publikacji działa na poziomie bardziej ogólnych i syntetycznych stwierdzeń,jak w przytoczonym przez ciebie jego cytacie,to kierując się logiką nie można wykluczyć,że przytoczone Twoje szczegóły związane z podstępnymi różnymi metodami parchów, mieszczą się w tych ogółach.To od strony logiki,ale tak naprawdę to nie znamy wszystkich tajników myśli Ziemkiewicza.Nie wiemy więc czy świadomie ograniczył się do,jak to nazywasz,półprawd.Wiemy natomiast z pewnością,że Ziemkiewicz odnosił się tylko do chciwości parchów ŚKŻ w zakresie tzw „złotego pociągu”Ciebie „fiesta” rusza ta ogólnikowość stwierdzeń Ziemkiewicza gdyż nie bierzesz pod uwagę,że ten facet również działa w określonych uwarunkowaniach zarabiając na codzienny chleb-uwzględniaj tą okoliczność.Ziemkiewiczowi nie można odmawiać inteligencji,więc i świadomości tych szczegółowych faktów historycznych,jak też bieżących podstępnych praktyk tego jadowitego plemienia.Nie zniechęcajmy go więc zbędnymi epitetami i mobilizujmy go do dalszej śmielszej i pełniejszej aktywności publicystycznej w tym zakresie.

    • kojoto
     kojoto :

     Fiesta, jak zwykle pierd…lisz jak potłuczony. Pomijam już te archeologiczne rewelacje, które piszesz z wypiekami na twarzy. Ale co do samego tekstu Ziemkiewicza. On napisał „do wszystkich negatywnych cech amoralnego bankiera dodają jeszcze cynicznie rozgrywany moralny szantaż, ustawiając się na pozycji ofiar największej zbrodni w dziejach świata.” On pisze jedynie, że oni się przedstawiają jako ofiary takiej zbrodni, a nie pisze, że to taka zbrodnia była, raczej odczytuję to jako sarkazm w całości. Rozumiem, że takie ciemniaki jak ty są całkowicie pozbawione poczucia humoru, to i Ziemkiewicz jest dla ciebie całkiem niezrozumiały. Również kiedy pisze o trzech milionach to odnosi się pośrednio do słów Israela Singera. Póki nie mamy ujednoliconych badań i opini na temat ilości ofiar holocaustu (fakt, że różne żydowskie szajki maczają w tym palce), nie ma kluczowego znaczenia czy to było tylko trochę więcej niż milion, czy trzy miliony. Faktem jest, że niemcy, oraz ich ukraińscy i litewscy kolaboranci polowali na żydów i holocaust miał miejsce. Inna sprawa, że Polaków zginęło coś około 3 milionów (jak nie więcej) i też byli celem zorganizowanego ludobójstwa, nie wspominając o innych ofiarach. Do tego czepiasz się, że Ziemkiewicz nie wspomniał o innych rzeczach, które akurat ty uważasz za najważniejsze. Tak się składa, że napisał co chciał, a nie co ty chciałeś i bardzo się z tego cieszę 🙂 do tego jest to artykuł, a nie obszerna publikacja. Jak by nie było działalność takich półgłówków jak ty, tylko szkodzi portalowi Kresy.pl i Polakom wogóle.

     • kojoto
      kojoto :

      Wiesz co myślę fiesta, lepiej sprawdź, czy żona nie szpieguje cię na zlecenie papieża. Watykan może całkiem dużo o tobie wiedzieć. Kto wie, czy Watykan nie nasłał i mnie na to forum, żeby zaatakować twoją genialną twórczość. Przykro mi fiesta, chciałbym, żebyś potrafił odróżniać fikcję od rzeczewistości, ale co robić… zmusić ciebie nie mogę.

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto…. Musze cie rozczarowac, poniewaz moja zona jest osoba wierzaca w Jezusa Chrystusa (Boga), ale nie jest naiwna i glupia jak ty na punkcie Watykanu (skorumpowanego od gory, az do podziemi) i zydowskich bajek „starego testamentu”.
      W przeszlosci prowadzilem polemike na forum kosciola katolickiego w j.polskim z doktorem teologii akademii papieskiej w Watykanie, ktory oglupial koscielne owieczki propaganda koscielna.
      Gdy przedstawilem konkretne argumenty do jego komentarza to na drugi dzien usunal moj komentarz z forum dyskusyjnego. Gdy postawilem pytanie dlaczego usuwa podane przeze mnie kontrargumenty na jego argumenty, ktore wyszczegolnilem w punktach, wowczas w ciagu pol godziny usunal moj nastepny komentarz i jeszcze kilka nastepnych, a pozniej zablokowal mi dostep do komentarzy – taka byla jego odpowiedz.
      Jedno z postawionych pytan bylo nastepujace: Jesli Jezus powiedzial: JA I OJCIEC JEDNO JESTESMY (ew.Jana 10:30) oraz

     • Avatar
      fiesta :

      JA JESTEM DROGA PRAWDA I ZYCIEM. NIKT NIE PRZYCHODZI DO OJCA INACZEJ JAK TYLKO PRZEZE MNIE (ew.Jana 14:6) to dlaczego KK oglupia katolikow propaganda „starego testamentu” i jednoczesnie odchodzi od nauki Jezusa Chrystusa i glosi, ze poza KK nie ma zbawienia ?
      Przeciez to wyraznie zaprzecza jedno drugiemu.
      Poza tym KK powstal dopiero w 325r, a przeciez w ewangelii Lukasza jest opis, ze jeden z przestepcow byl ukrzyzowany obok Jezusa i w Niego uwierzyl, a Jezus mu odpowiedzial:
      ZAPRAWDE POWIADAM CI, DZIS BEDZIESZ ZE MNA W RAJU (ew.Lukasza 23:43).

     • kojoto
      kojoto :

      Jeżeli temu dyskutantowi z forum katolickiego równierz życzyłeś śmierci z powodu różnicy zdań między wami, tak jak mi w jednym z nieodległych wątków, to nie dziwię się, że usunięto twoje wpisy i w koncu zablokowano ci konto. To jest normalne dzialanie i tylko z powodu ewidentnego braku czasu i rąk do pracy jestem w stanie wytłumaczyć redakcje portalu Kresy.pl, że jeszcze nie usunęły tamtych twoich wpisów. Do czasu kiedy nie zmienisz swojego postępowania i nie odszczekasz tamtych słów dyskusja z tobą jest niemożliwa. Sam się dyskredytujesz odnoszeniem się do rozmówców – pomijam już weryfikowalność podawanych przez ciebie hipotez. Powyższe wywody rzekomo oparte na ewangeliach są jedynie dowodem na twoją indolencję umysłową. Pomijasz fragmenty w, których napisano, że Jezus powiedział, że nie przyszedł znieść prawa tylko je wypełnić. Równierz skoro w/g chrześcijan Jezus jest Bogiem, to ma moc odpuszczania grzechów i mógł komukolwiek obiecać, że znajdzie się w raju (i nie był do tego potrzebny chrzest). Jezus przyjął chrzest jako człowiek, odpuszczał grzechy i uzdrawiał jako Bóg, to w jego imię mieli apostołowie uzdrawiać etc. Tak przynajmniej wierzą chrześcijanie, przynajmniej ci, którzy wogóle wiedzą co jest napisane w Nowym Testamencie i rozumieją to. Ty ewidentnie nie. Katoliccy teologowie wywodzą równierz, że KK to jest jedyny prawdziwy kościół chrześcijański w pełni oparty na naukach Jezusa, a wszystkie nie podległe Watykanowi ruchy są po prostu odstępstwami od wiary. Ja z tym nie dyskutuję, bo nie jestem w ogóle wierzący, ale warto wiedzieć o czym się rozmawia. Unika się wtedy takiego bełkotania, które ty uprawiasz.

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto… Dr teologii akademii papieskiej w Watykanie prowadzil internetowa strone katolicka i mial wieksza wiedze od ciebie w tym temacie. Poza tym to byla dyskusja na poziomie, w niczym nie przypominajaca twojego bydlecego zachowania, kiedy brakuje ci argumentow, co nalezy rozumiec, ze ja jestem grzeczny dla grzecznych, a jak mnie ktos zaczepi to robie mu bombardowanie.
      Twoja niewiedza n/t „starego testamentu” i ewangelii jest przyczyna albo glupoty, albo lenistwa i wybierz sobie to co najlepiej do ciebie pasuje, o czym dowiesz sie w dalszej czesci mojego komentarza.
      Ja juz pisalem, ze tobie potrzebna jest dobra znajomosc j.angielskiego, zeby poznac opinie wielu fachowcow, ktorzy badali sprawy „starego” i „nowego” testamentu, zamiast czerpac informacje z koscielnej propagandy i oczekiwac, ze KK podaje prawde.
      Z badan historycznych i archeologicznych wynika, ze ewangelie powstaly dopiero w II i III wieku n.e. i opieraja sie glownie na kilkudziesieciu cytatach (slowach) Jezusa, ktore byly spisane w j.aramejskim (orginalnie), a reszta opisow w ewangeliach to narracja autora/autorow.
      Poza ewangelia „Mateusza”, zaden inny autor ewangelii nie dorobil Jezusowi zydowskiego pochodzenia – w ew.Jana, Jezus nigdy nie wspomina o sobie, ze jest zydem i raczej unika zydow.
      Poza tym, skoro ewangelie powstaly dopiero w II wieku, a nawet w poczatkach III wieku, wiec pod znakiem zapytania stoi ich autostwo: Marka, Mateusza, Lukasza i Jana, i tym samym precyzja w interpretacji wypowiedzi samego Jezusa, mniejsza o narracje dotyczaca dokladnego opisywania wydarzen, ale propaganda KK w ogole nic na ten temat nie podaje do publicznej wiadomosci.
      Kolejna sprawa sa listy apostolskie sw.Ignacego z Antiochii z konca I-go i poczatku II wieku i uzyte okreslenia w listach jego autorstwa, ktore znalazly sie w ew.Mateusza i przypisane sa z kolei samemu Jezusowi – w tym czasie wciaz byly wykorzystywane informacje i cytaty pochodzace ze „starego testamentu” (Piecioksiagu), bo nie istnialy jeszcze ewangelie kanoniczne (Marka, Mateusza, Lukasza i Jana) i ktokolwiek byl autorem ewangelii Mateusza to narobil wiele pomylek i nalezy zadac pytanie: Czy zrobil to swiadomie, czy z niewiedzy, poniewaz w ten sposob podwazyl informacje zawarte w ew.Mateusza.
      Biorac z kolei pod uwage powstawanie „starego testamentu”, o ktorym jest wiadomo, ze jest zaklamany oraz biorac pod uwage pisarstwo Orygenesa (III wiek), ktory opieral sie na „starym testamencie” i zaistnialych ewangeliach, tezy Orygenesa powstawaly na bledzie.
      Z tez i informacji zebranych przez Orygenesa korzystal rowniez Euzebiusz, ktory napisal historie kosciola w IV wieku i tym samym bledne tezy przechodza do nastepnego wieku.
      Historyk starozytnosci i biblijny G.Greenberg w opracowaniu historycznym pt. „101 klamstw biblii” wykazac niescislosci i klamstwa zawarte w „starym testamencie”, a tym samym podwazyl informacje podane przez Orygenesa i Euzebiusza.
      KK przy pisaniu biblii korzystal z greckiej wersji tlumaczenia i przerobek , i stworzyl swoja wlasna wersje biblii w IV wieku n.e., ktora jest zafalszowana, chociazby juz w samym nazewnictwie zydowskich bogow, ktorych bylo kilkanascie: EL, BAAL, MOLOCH, SLONCE, JHW (jahwe), ktorym zydzi skladali ofiary w zaleznosci od tego, ktorej mitologii uzywali zydzi, zeby podkreslic swoja „wybranosc” i „boskie” pochodzenie, w czym glowny udzial odegrali rabini (zydowscy przywodcy religijni) i dorabiali swoje wersje ksiag, psalmow i opowiadan przez 6 wiekow (III wiek p.n.e. do III wiek n.e), opierajac sie przede wszystkim na poganskich mitach i wierzeniach kulturowych innych narodow i cywilizacji ostatnich 7 tysiecy lat (Mezopotamia, Babilonia, Egipt, Assyria, Grecja) i te sprawy zostaly zdemaskowane przez archeologow, historykow starozytnosci i badaczy biblijnych nie zwiazanych z instytucja KK, a z kolei KK uwaza wszystkich tych wymienionych „bogow” (El, Baal, Moloch, Slonce, JHW) za jednego i tego samego boga – brakuje jeszcze slowianskiego Swietowida i bogow hinduizmu do kompletu, z ktorych zydzi musieli zrezygnowac, bo bylaby to duza przeszkoda dla zydow z ich alibi „boskiego” pochodzenia i „wybranosci”, poniewaz zydzi nie znali CYWILIZACJI ARYJSKIEJ RASY PANOW (Ariow), z ktorej wywodza sie Slowianie, przez co zydowska propaganda ignoruje te informacje, bo w/g nich zydzi to przybledy i plemie koczownicze.
      W/g badan zawodowych historykow starozytnosci, do Mezopotamii (dzisiejszy Irak i delta rzek: Tygrys i Eufrat) przybyli nieznani ludzie i tam sie osiedlili, a propaganda zydowska zrobila z tego „poczatek cywilizacji”. Z kolei w/g badan archeologicznych, w dzisiejszym Iranie istniala starsza cywilizacja niz w Mezopotamii, ktora liczy 10 tysiecy lat i z tego wniosek, ze nieznani przybysze, ktorzy pojawili sie w Iraku 7 tysiecy lat temu, przybyli z Iranu.
      O tym, ze zydzi stworzyli swoja wlasna mitologie swiadcza rowniez zapiski z DSS znalezione w 1946r, ktore licza sobie okolo 2 tysiace lat i wybiegaja 2-3 wieki przed ere nowozytna. Jest to jak dotad jedyne szeroko znane zrodlo informacji pozakoscielnych, ktorych KK nie zniszczyl calkowicie, poniewaz KK zaciekle niszczyl politycznie niepoprawne zapiski i posiadal monopol na prawde i monopol na kopiowanie i wydawanie biblii w sredniowieczu, i taka regula obowiazywala, az do Reformacji zapoczatkowanej przez M.Lutra w XVI wieku.
      Za DYKTATURY KK w Europie, jesli ktos nie podporzadkowal sie przepisom KK to byl posadzony o konszachty z diablem, torturowany na rozne sposoby, a nastepnie spalony na stosie lub oblozony klatwa przez papieza i tracil autorytet.
      Kolejna ciekawosta jaka podaja zydzi n/t swojego „boskiego” pochodzenia sa daty panowania klanow rodowych, ktore sa podzielone na 3 grupy – w dwoch pierwszych grupach, wladcy rzadza nawet po kilkadziesiat tysiecy lat, a w ostatniej trzeciej grupie (po tzw. „potopie”) jedynie po kilkaset lat. Przy tym dodam, ze wszystko dzieje sie do chwili pojawienia sie nieznanych ludzi w delcie rzek: Tygrys i Eufrat, 7 tysiecy lat temu, podczas gdy pierwszy znany i w miare dokladny kalendarz jak na tamte czasy wynalezli Egipcjanie po dokonanych obserwacjach nieba i planet okolo 5 tysiecy lat temu.
      Jeszcze ciekawsze sa zydowskie rewelacje pisane przez niejakiego Hioba – kolejny zydowski autorytet, ktory rozmawial z samym bogiem i ktorego sam bog oprowadzal po swoich komnatach w niebie i oczywiscie Hiob chwali sie, ze zna imie kazdego aniola w niebie, ktorych jest kilkanascie milionow, z ktorych najwazniejszym jest aniol Gabriel – identycznie jak u Mahometa, ktory tez z nim rozmawial i dostal od niego polecenie zalozenia nowej religii (islamu).
      Teraz odejdzmy od zydowskich super bajek Hioba i wrocmy do polityki KK.
      Otoz nie jest rowniez prawda, ze KK jest „jedynym prawdziwym kosciolem chrzescijanskim na ziemi” i mit ten wymyslila propaganda KK, zeby sobie przypisac prymat (pierwszenstwo), wiec to co napisales o prymacie KK swiadczy, ze nie masz zielonego pojecia o powstawaniu chrzescijanstwa w I wieku n.e. , bo inaczej nie propagowalbys takich BZDUR WYSSANYCH Z WLASNEGO PALCA – o tych sprawach wiedzial rowniez ksiadz i doktor teologii akademii papieskiej w Watykanie, ktory prowadzil katolicka strone internetowa i dlatego nie podejmowal ze mna dyskusji, tylko usuwal moje komentarze, bo demaskowalem klamstwa propagowane przez KK.
      Euzebiusz, ktory byl autorem „historii kosciola”, napisanej w IV wieku w oparciu o zapiski Orygenesa (filozof i pisarz kultury hellenistycznej w III wieku n.e.) , na ktorego powoluje sie KK, nie podal imion przywodcow kosciola, ktorzy rzekomo mieli sprawowac wladze po Piotrze, poniewaz TAKICH PRZYWODCOW NIE BYLO i to jest dodatkowy dowod, ze KK samozwanczo oglosil swoj prymat w 325r – data powstania KK na soborze w Nicei na wniosek cesarza Rzymu, Konstantyna.
      Byly natomiast GMINY CHRZESCIJANSKIE na obszarze wokol basenu Morza Srodziemnego i kazda gmina miala swojego zaufanego lidera – takich gmin bylo w granicach 300-400 i kazda tworzyla swoja wlasna enklawe, czyli nie bylo ksiezy, biskupow i papieza i dopiero KK jako instytucja koscielna powstala w 325r, wprowadzil podzialy na stanowiska koscielne i ujednolicil obrzedy, a jednoczesnie polozyl lape na prawie wszystko, za wyjatkiem takich gmin chrzescijanskich jak: syriacka i koptyjska, ktore zachowaly swoj pierwowzor od chwili ich zalozenia przez apostola Piotra (Syria) i Marka (Egipt) w latach 40-tych I-go wieku i te gminy chrzescijanskie istnieja do dzis, licza po prawie 2 tysiace lat i sa prawdziwie chrzescijanskie, a nie jak samozwanczy KK, ktory przechodzil wiele wznosow i upadkow, ale to jest zbyt obszerny temat i nadaje sie na gruba ksiazke.
      Na zakonczenie dodam, ze Jezus Chrystus zapoczatkowal SWOJ KOSCIOL CHRYSTUSOWY, KTORY JEST KOSCIOLEM DUCHOWYM, OPARTYM NA DUCHU PRAWDY i jest to kosciol ludzkich dusz oddanych Jezusowi i takiego kosciola zadna diabelska moc nie jest w stanie zniszczyc. Natomiast KK to instytucja, ktora pod szyldem krzewienia chrzescijanstwa stala sie SYNAGOGA SZATANA i swiadczy o tym realizacja planow JWO (Jew World Order – ZYDOWSKIEGO PORZADKU SWIATA) przez papiezy od chwili zakonczenia Soboru Watykanskiego II w grudniu 1965r.
      p.s.
      Ja chce pozostac przy swojej wierze w KOSCIOL CHRYSTUSOWY (DUCHOWY) i BOSKOSC JEZUSA CHRYSTUSA, czyli to co jest niezniszczalne i daje zycie wieczne.

     • kojoto
      kojoto :

      Widzisz, zadałem sobie trud przeczytania więkrzości tego bełkotu powyżej, ale obiecuje, że to był ostatni raz. Skoro nawet nie rozumiesz tak prostego zdania: „Katoliccy teologowie wywodzą równierz, że KK to jest jedyny prawdziwy kościół chrześcijański w pełni oparty na naukach Jezusa, a wszystkie nie podległe Watykanowi ruchy są po prostu odstępstwami od wiary. Ja z tym nie dyskutuję, bo nie jestem w ogóle wierzący”, i twierdzisz: „to co napisales o prymacie KK swiadczy, ze nie masz zielonego pojecia o powstawaniu chrzescijanstwa w I wieku n.e.”. Ja nie mam, żadnej opinii o prymacie KK, bo to nie moja sprawa. a o chrześcijaństwie w pierwszym wieku wiem zapewne więcej niż ty, podobnie jak o chistorii Polski (w jednym z wątków zauważyłem, że nie wiedziałeś nic o polskich tatarach), Starym Testamencie (przeczytałem cały i wracałem do wielu fragmentów często kiedy byłem katolikiem). Ty natomiast nie zrozumiałeś mojego tłumaczenia dlaczego KK uważa, że prawdziwa droga do zbawienia wiedzie tylko przez KK (ponieważ naprawdę mało wiesz to dopiszę, że chodzi też o tzw. czyściec). Nie obchodzą mnie twoje wierzenia, obchodzi mnie tylko to, że wypisujesz nieweryfikowalne bzdury i zachowujesz się gorzej niż ordynarnie, równocześnie oskarżając o to innych. Chłopie weź się w garść.

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto… niezaleznie od tego jaki jest twoj stosunek do chrzescijanstwa to cytujesz klamstwa teologow katolickich i bronisz tych klamstw – vide twoj cytat powyzej i dzieje sie tak dlatego, ze masz mozg zamulony koscielna propaganda i bajkami „starego testamentu” i sam sie do tego przyznajesz ; ja wiedzialem, ze tak jest, poniewaz to mozna wyczuc z twoich poprzednich komentarzy.
      Niestety, ale KK opiera sie na 4 ewangeliach kanonicznych (Marka, Mateusza, Lukasza i Jana, ktorzy rzekomo byli swiadkami wydarzen) i w tym celu uznali je za kanoniczne – jedynie szluszne i obowiazujace i uznali je za DOGMAT WIARY, co jest zawarte w CREDO KK – cytat: „… wierze w jeden swiety, powszechny i apostolski kosciol”) cymbale „Kojoto” i nie trzeba byc katolikiem, zeby to sprawdzic, a reszte opisow ewangelicznych KK odrzucil, nawet ewangelie Piotra (tez swiadek i „opoka”, na ktorej Jezus zamierzal zbudowac Swoj Kosciol) i Piotr zostal calkowicie pominiety pod tym wzgledem – KK odrzucil DWIE EWANGELIE Piotra (jawna i tajna – tajna pisal z Markiem) oraz DWIE APOKALIPSY Piotra (jedna byla krytyczna n/t kosciola) , wiec pozbyli sie Piotra, bo psul obraz kosciola, ale mimo wszystko istnieja fakty historczne bledow, korupcji, zbrodni etc jakich dopuscil sie KK w ciagu okolo 17 wiekow istnienia i KK nie jest w stanie tego wymazac i ten sposob wypelnia sie APOKALIPSA PIOTRA o kosciele.
      Badacze ewangelii (nie zwiazani z KK) stwierdzili, ze EWANGELIA PIOTRA jest jedna z najlepiej napisanych ewangelii i najbardziej dokladna, a najgorsza jest ew.Mateusza, bo jest niedokladna i zawiera bledy i doszli do wniosku, ze Mateusz nie byl swiadkiem wielu wydarzen z zycia Jezusa, a to stwarza podejrzenia, ze Mateusz mogl nawet nie napisac zadnej ewangelii, a zrobil to ktos inny – vide nawet dopisanie Jezusowi zydowskiego rodowodu, co mialoby laczyc Jezusa z zydami i z wydarzeniami „starego testamentu”, ktory tez zostal uznany przez KK za „pismo swiete”, a w rzeczywistosci sa to zydowskie bajki, ktore w wielu przypadkach nie mialy nawet miejsca w historii.
      Oprocz nauk o Jezusie, KK wciska zydowskie bajki „starego testamentu” koscielnym owieczkom, a teologowie KK i ty „Kojoto” twierdzicie, ze „KK to jest jedyny prawdziwy kosciol chrzescijanski w pelni oparty na naukach Jezusa” ??? TO JEST PERFIDNE KLAMSTWO WMAWIANE LUDZIOM W BEZCZELNY SPOSOB !… a kto nie wierzy, to powinien isc na niedzielna msze do KK, zeby sie o tym przekonac na wlasne uszy i oczy, chyba ze jest slepy i gluchy jak „Kojoto” lub nie ma glowy z gumy, wiec glowa mu sie nie rozciagnie i wszystkiego nie pomiesci.
      PODSUMOWANIE: Widzac co ty „Kojoto” tu wypisujesz, odnosze wrazenie, ze chcesz wrocic na lono Abrahama, ktorego zydzi wybrali sobie za „ojca”, pomimo, z Abraham nie byl zydem.
      Ty „Kojoto” ogarnj sie, bo sloma ci z butow wystaje i jak patrze na twoj „trud” to widze, ze caly czas masz pod gorke i nawet powiew prawdy kole cie w oczy.

     • Avatar
      fiesta :

      Synagoga rzymsko-katolicka – Lusia Ogińska.
      Szanowny Panie Redaktorze!

      Tak jak wspomniałam w ostatnim felietonie – w związku z Drogą Krzyżową – odwiedziłam wiele parafii. Byłam w Raszynie, Kulkówce, Milanówku, Płoniawach, Komorowie, Siemiatyczach, Michałowicach… o tym już pisałam, jednak nie wspomniałam, że otrzymałam także zaproszenie na rozmowę do Nadarzyna pod Warszawą. Ksiądz proboszcz Andrzej Wieczorek zaproponował, abym przyjechała w niedzielę 22 lutego na Mszę Świętą o godzinie 12. Wielkie było moje zdziwienie, gdy po wejściu do świątyni pierwszą rzeczą która rzuciła mi się w oczy to była… monstrualna menora przed ołtarzem!!! Zapalona, jaśniała żywym światłem nad rozmodlonymi owieczkami… Menora, jak wiemy jest jednym z głównych symboli judaizmu, starałam się wiec dociec, co ma wspólnego z katolickim kościołem – być może ma owieczkom przypominać kto jest naprawdę odpowiedzialny za śmierć Mesjasza! Jak się później okazało – nic bardziej mylnego ponieważ nawet Tabernakulum w którym złożono Eucharystię było ledwo widoczne, ukryte wstydliwie w ciemnej kościelnej głębi, być może po to by zachować odpowiednie „ekumeniczne” proporcje!
      C.d. artykulu na stronie: ( https://marucha.wordpress.com/2009/04/21/lusia-oginska-synagoga-rzymsko-katolicka/ )

  • Avatar
   sylwia :

   P. Fiesta: Z ciekawością czytujȩ Pana wpisy. W tym wpisie cytuje Pan szacunkową ilość słowiańskich ofiar na 30 000 000 – 40 000 000. To może być liczba zbyt niska gdy uwzglȩdnimy ludobójstwo Słowian w 20-tym wieku. Sołżenicyn ocenił ilość wymordowanych przez leninowsko-stalinowskie władze Rosjan na ponad 60 000 000. Można odjąć od tej liczby pewien procent niesłowiańskich mniejszości narodowych. Dodać należy miliony mordowanych Polaków i Serbów. Mamy doczynienia z ludobójstwem na wielką skalȩ. Zapewne przyjȩcie szacunkowo 60 000 000 słowiańskich ofiar może odpowiadać prawdzie. Jakieś globalne siły dążą do eliminacji słowiańskiego genomu.