Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, zespół węgierskiej mniejszości pokonał w sobotę CFR Cluj i zdobył kolejne trofeum. Tym razem jest to Superpuchar Rumunii.

Zespół węgierskiej mniejszości w Rumunii, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe pokonał w sobotę CFR Cluj i zdobył Superpuchar Rumunii. Otwarcie wyniku zajęło dokładnie 70 sekund. Zawodnik CFR strzelił z około 12 metrów na 1-0.

W trzeciej minucie dogrywki Sepsi zdołał wyrównać, a C. Matei strzelił bramkę na 1-1.

Drugą połowę lepiej rozpoczął Sepsi, który był bardziej obecny w grze, ale bez ważnych okazji. W 84 minucie kiedy zawodnik Sepsi Mario Rondon podwyższył wynik na 1:2.

Zakończyło się 2:1 dla Sepsi, który po raz pierwszy wygrywa Superpuchar Rumunii.

To już drugie trofeum zespołu w tym roku, wcześniej Sepsi wygrał w finale Pucharu Rumunii na stadionie Giulești w Bukareszcie i po raz pierwszy wszedł w posiadanie trofeum.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe został założony w 2011 roku kontynuuje tradycję Oltul Sfântu Gheorghe, klubu z miasta Sfântu Gheorghe w Rumunii zamieszkiwanego w 75% przez Węgrów.