Zełenski zapowiada odzyskanie Donbasu i innych okupowanych terytoriów

Ukraina z całą pewnością powróci na Donbas i resztę tymczasowo okupowanych przez siły rosyjskie terytoriów – oświadczył w niedzielę prezydent tego kraju Wołodymyr Zełenski.

Zełenski podkreślił, że pod koniec sierpnia na Ukrainie obchodzony był Dzień miasta Donieck i Dzień Górnika. „Donieck zawsze był jednym z najbogatszych i najsilniejszych miast Ukrainy, a praca górnika była jednym z najbardziej poważanych zawodów” – powiedział. „Donbas jest praktycznie zniszczony, spustoszony przez rosyjskie ataki” – dodał.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5170.41 PLN    (23.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zobacz także: Zełenski zapowiada odzyskanie wszystkich miast

„Rosja przyniosła tam to, co najstraszniejsze: absolutne lekceważenie wartości wszelkiego życia, całkowity brak szacunku do wszystkich; okupanci przynieśli degradację i zabitych. I wierzą, że są tam na zawsze” – powiedział prezydent Ukrainy w wieczornym wystąpieniu.

„Ale są tam tymczasowo. Ukraina na pewno powróci” na wszystkie okupowane terytoria – zapewnił Zełenski.

Ukraiński prezydent przekazał, że przeprowadził naradę z przedstawicielami sektora obrony i bezpieczeństwa. Zaznaczył, że nie może ujawniać szczegółów spotkania. Zapowiedział, że jego rezultaty siły rosyjskie odczują w dalszych działaniach ukraińskich obrońców.

Zobacz także: Wybuchy i syreny alarmowe na zachodzie Ukrainy. Eksplozje także na Krymie [+VIDEO]

t.me / pap / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz