Wołodymyr Zełenski uhonorował zagranicznych dziennikarzy za wspieranie Ukrainy. Wśród wyróżnionych nie znalazł się żaden Polak.

“Zagraniczni dziennikarze zostali uhonorowani za znaczące zasługi osobiste we wzmacnianiu współpracy międzypaństwowej, wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz znaczący wkład w popularyzację państwa ukraińskiego na świecie” – czytamy na stronie prezydenta Ukrainy.

Jak przekazał Jacek Łęski, dziennikarz TVP Info, nie wyróżniono żadnego Polaka.

“Prez. Zelenski nagrodził dziennikarzy zagranicznych, którzy relacjonują wojnę. W sporej grupie nie znalazło się miejsce dla żadnego polskiego dziennikarza. Nikt nie jeździ tam dla orderów, ale… Strasznie to słabe. I tak – zauważyliśmy” – napisał na Twitterze Łęski oznaczając ambasadę Ukrainy w Polsce.

Podczas uroczystości, która odbyła się w Pałacu Maryńskim w Kijowie, Zełenski podziękował mediom za ich pracę w tym ważnym czasie walki o niepodległość i suwerenność Ukrainy.

Prezydent Ukrainy zaznaczył, że “od pierwszego dnia inwazji na Rosję na pełną skalę dziennikarze ukraińscy i zagraniczni mówili światu prawdę o tym, co dzieje się na Ukrainie, jednocząc wokół wsparcia dla Ukrainy zarówno Ukraińców, jak i obywateli innych krajów”.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina chce dołączyć do Unii Europejskiej w przeciągu 2 lat

Kresy.pl / president.gov.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply