W obozie lewicowych aktywistów z “Kolektywu Wilczyce” policja znalazła narkotyki w dużych ilościach, wskazujących na ich handlowe przeznaczenie, broń gazową i kusze – poinformowały w piątek Lasy Państwowe. Wokół obozowiska las jest dewastowany i zaśmiecony. Aktywiści przez kilkanaście miesięcy okupowali las, blokując prace na terenie Nadleśnictwa Stuposiany.

Okupacja lasu przez lewicowych aktywistów rozpoczęła się w styczniu 2021 r. Zablokowali oni drogę leśną, użytkowaną przez Straż Graniczną i GOPR, oraz ustawiali barykady na drogach przeciwpożarowych. Zajęli także skład drewna należący do osób prywatnych i utrudniali wywóz drewna. Lasy Państwowe podkreślają, że “przez cały okres blokady uniemożliwiali leśnikom prowadzenie prac leśnych, nawet tych niezbędnych – pielęgnacyjnych”. W wyniku policyjnej akcji, na terenie obozu aktywistów znaleziono duże ilości substancji odurzających, broń gazową i kusze. Wokół obozowiska las jest dewastowany i zaśmiecony.

Szokujące ustalenia policji po wkroczeniu do nielegalnego obozu pseudoekologów z tzw. Kolektywu Wilczyc w #NadleśnictwoStuposiany W ich koczowisku znaleziono narkotyki w ilościach handlowych, broń gazową i kusze. Las jest zdewastowany i zanieczyszczony” – przekazano w piątkowym komunikacie. 

Zobacz także: Welt: Niemieckie służby zajmą się działalnością ekstremistycznych “obrońców klimatu”

W piątek w Krakowie odbył się protest w obronie aktywistów. W czasie wydarzenia zniszczono elewację budynku. “Dzisiejszy protest w Krakowie w obronie aktywistów Kolektywu Wilczyc, u których w nielegalnym obozie w #NadleśnictwoStuposiany policja odkryła narkotyki, broń gazową i kusze. Kilku protestujących zniszczyło elewację budynku, w którym jest wiele firm, w tym Regionalna Dyrekcja LP” – podkreślają Lasy Państwowe. 

Zobacz także: Koktajle mołotowa, cegły, petardy. Walki pomiędzy lewicowymi bojówkarzami z warszawskich skłotów [+VIDEO/+FOTO]

lasy.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply