Zamach na byłego premiera Japonii [+VIDEO]

Shinzo Abe, były premier Japonii, został postrzelony w piątek podczas kampanii w wyborach parlamentarnych. Publiczna telewizja NHK powiedziała, że ​​mężczyzna uzbrojony w domowej roboty pistolet postrzelił polityka w plecy i w szyję.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, Shinzo Abe, były premier Japonii, został postrzelony w piątek podczas kampanii w wyborach parlamentarnych. Publiczna telewizja NHK powiedziała, że ​​mężczyzna uzbrojony w domowej roboty pistolet postrzelił polityka w plecy i w szyję.

Premier Fumio Kishida powiedział, że 67-letni Abe jest w ciężkim stanie. Potępił strzelaninę w mieście Nara podczas kampanii przed niedzielnymi wyborami do izby wyższej jako niedopuszczalny atak na fundamenty japońskiej demokracji.

Zobacz też: Resort obrony Japonii: rosyjskie okręty pomiędzy japońskimi wyspami

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1836.62 PLN    (8.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wcześniej pracownik szpitala powiedział, że Abe wydawał się być w stanie zatrzymania akcji serca, gdy został przewieziony do szpitala, po tym, jak początkowo był przytomny i reagował.

Policja poinformowała, że ​​aresztowano 41-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie strzelaniny. NHK zacytował podejrzanego, Tetsuyę Yamagami, który powiedział policji, że jest niezadowolony z Abe i chce go zabić.

„Takiego aktu barbarzyństwa nie można tolerować” – powiedział dziennikarzom główny sekretarz gabinetu Hirokazu Matsuno, dodając, że Abe został postrzelony około 11:30 czasu lokalnego.

Zobacz też: Premier Japonii przedstawił plan ograniczenia dochodów Rosji z eksportu ropy

NHK pokazało nagranie, na którym Abe wygłasza przemówienie przed stacją kolejową, kiedy rozległy się dwa strzały, po których widok został na krótko zasłonięty. Pracownicy ochrony obezwładnili mężczyznę w szarym T-shircie i beżowych spodniach. W innym filmie pokazywanym w NHK można było zobaczyć kłębek dymu za Abe.

Kyodo opublikował zdjęcie przedstawiające Abe leżącego twarzą do góry na ulicy przy barierce, z krwią na białej koszuli. Wokół niego tłoczyli się ludzie, jeden wykonywał masaż serca. Telewizja TBS poinformowała, że ​​Abe został postrzelony w lewą stronę klatki piersiowej i najwyraźniej również w szyję.

Zobacz też: Miedwiediew zagroził Japonii odcięciem dostaw gazu i ropy

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz