Założyciel Parlera John Matze i jego rodzina ukrywają się przed osobami, które groziły im śmiercią – dowiadujemy się z wywiadu udzielonego we wtorek telewizji Fox News.

Jak poinformował portal Fox News, założyciel aplikacji społecznościowej Parler John Matze i jego rodzina boją się o własne bezpieczeństwo po otrzymaniu serii śmiertelnych pogróżek.

Pracownicy Parlera byli w podobny sposób prześladowani i zastraszani – przekazuje Fox News. Dyrektor generalny Parlera, John Matze, informuje, że wielu pracowników Parlera cierpi z powodu nękania i wrogości, obawia się o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin, a w niektórych przypadkach uciekło ze swojego stanu aby uciec przed prześladowaniami.

Sam Matze, musiał opuścić swój dom i ukryć się wraz z rodziną po otrzymaniu groźby śmierci i inwazyjnego naruszenia bezpieczeństwa osobistego, czytamy.

„Jest grupa o nazwie UGNazi, która atakuje mnie” – powiedział Matze, zauważając, że kontrowersyjna grupa hakerów ujawniła wiele jego haseł i danych osobowych w Internecie. „Opublikowali mój adres, zagrozili, że wejdą przez moje drzwi”. Powiedział, że zwykle nie traktuje skierowanych do niego gróźb zbyt poważnie. Ale tym razem postanowił wraz z rodziną, że musi się ukryć.

Nie jest pewien, kiedy wróci do domu, mówiąc, że zdecyduje z dnia na dzień. „Gdybym był teraz w domu, myślę, że mój poziom stresu byłby trzy razy wyższy… przynajmniej tyle dobrego”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Właściciele platformy społecznościowa Parler chcą aby amerykański sąd nakazał firmie Amazon, aby ta ponownie obsługiwała ich aplikację.

Zdaniem nowego portalu społecznościowego Amazon nie ma dowodów, że platforma została wykorzystana do podżegania do szturmu na Kapitol w zeszłym tygodniu.

Podczas przesłuchania w sądzie federalnym w Seattle prawnik Parlera, David Groesbeck, przekonywał, że firma doznałaby nieodwracalnej szkody, gdyby została zmuszona do zamknięcia, a utrzymanie jej przy życiu służy interesowi publicznemu. Zaprzeczał także roli Parlera w zamieszkach w Waszyngtonie.

„Miliony przestrzegających prawa Amerykanów zostały uciszone” – powiedział Groesbeck w rozmowie z sędzią okręgową Barbarą Rothstein. „Nie ma dowodów, poza niektórymi anegdotycznymi wzmiankami prasowymi, że Parler był zamieszany w podżeganie do zamieszek”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Serwis społecznościowy Parler, popularny wśród prawicowych użytkowników internetu został zawieszony w sklepach z aplikacjami i usługach hostingowych Apple i Amazon. Firmy twierdzą, że Parler nie zapobiega rozprzestrzenianiu się nienawiści.

Akcja Apple i Amazon jest następstwem podobnego posunięcia Google. Parler jest faworyzowany przez wielu zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa, który został na stałe zawieszony w Twitterze. „Zawiesiliśmy Parler w App Store do czasu rozwiązania tych problemów” – przekazała firma Apple w oświadczeniu w sobotę.

Amazon zawiesił Parler w Amazon Web Services (AWS) za naruszenie warunków świadczenia usług AWS przez nieskuteczne radzenie sobie ze stałym wzrostem zawartości zawierającej przemoc, zgodnie z wiadomością e-mail, którą dostał Reuters.

Rzecznik Amazon potwierdził autentyczność listu. Ze względu na „bardzo realne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego”, jakie stwarza Parler, AWS planuje zawiesić jego konto ze skutkiem od niedzieli o godzinie 23:59.

Kresy.pl/Fox News

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. 1000_szabel
    1000_szabel :

    Miesiąc temu założyłem konto na Parler, jak tylko usłyszałem o nim, żeby sprawdzić co i jak. Trochę uboższy od Fb, ale to tylko opakowanie. Jeśli chodzi o tematykę, to jestr swoboda wypowiedzi, wypowiedzi są normalne, nie ma propagandy, chociaż wszystko jest tam ograniczone do spraw USA. Poza tym za wielu znajomych tam jeszcze nie mam, no i jest bardzo niewiele polskich kont. Jednak myślę, że jeśli Parler się rozwinie i pojawią się użytkownicy z całego świata, będzie to wyglądało już całkiem inaczej.