Parler wkroczył na drogę sądową

W czwartek Parler zaapelował do amerykańskiego sądu, aby ten nakazał firmie Amazon powrócić do obsługiwania platformy społecznościowej – przekazała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformował Reuters, właściciele platformy społecznościowa Parler chcą aby amerykański sąd nakazał firmie Amazon, aby ta ponownie obsługiwała ich aplikację.

Zdaniem nowego portalu społecznościowego Amazon nie ma dowodów, że platforma została wykorzystana do podżegania do szturmu na Kapitol w zeszłym tygodniu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Podczas przesłuchania w sądzie federalnym w Seattle prawnik Parlera, David Groesbeck, przekonywał, że firma doznałaby nieodwracalnej szkody, gdyby została zmuszona do zamknięcia, a utrzymanie jej przy życiu służy interesowi publicznemu. Zaprzeczał także roli Parlera w zamieszkach w Waszyngtonie.

„Miliony przestrzegających prawa Amerykanów zostały uciszone” – powiedział Groesbeck w rozmowie z sędzią okręgową Barbarą Rothstein. „Nie ma dowodów, poza niektórymi anegdotycznymi wzmiankami prasowymi, że Parler był zamieszany w podżeganie do zamieszek”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Serwis społecznościowy Parler, popularny wśród prawicowych użytkowników internetu został zawieszony w sklepach z aplikacjami i usługach hostingowych Apple i Amazon. Firmy twierdzą, że Parler nie zapobiega rozprzestrzenianiu się nienawiści.

Akcja Apple i Amazon jest następstwem podobnego posunięcia Google. Parler jest faworyzowany przez wielu zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa, który został na stałe zawieszony w Twitterze. „Zawiesiliśmy Parler w App Store do czasu rozwiązania tych problemów” – przekazała firma Apple w oświadczeniu w sobotę.

Amazon zawiesił Parler w Amazon Web Services (AWS) za naruszenie warunków świadczenia usług AWS przez nieskuteczne radzenie sobie ze stałym wzrostem zawartości zawierającej przemoc, zgodnie z wiadomością e-mail, którą dostał Reuters.

Rzecznik Amazon potwierdził autentyczność listu. Ze względu na „bardzo realne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego”, jakie stwarza Parler, AWS planuje zawiesić jego konto ze skutkiem od niedzieli o godzinie 23:59.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz