Przedstawicielka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa przekonywała w piątek, że oświadczenia władz Kijowa w sprawach jądrowych były uzgodnione z zachodnimi państwami – przekazała rosyjska, państwowa agencja prasowa Tass.

Jak przekazała rosyjska, państwowa agencja Tass, przedstawicielka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa przekonywała w piątek, że oświadczenia władz Kijowa w sprawach jądrowych były uzgodnione z zachodnimi państwami.

„Absolutnie, oczywiście. To jest esencja, gra na różnych narzędziach informacyjnych, które dają zupełnie różne sygnały w przestrzeni informacyjnej i politycznej” – powiedziała.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1296 PLN    (5.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według Zacharowej „podobną taktykę stosuje się w Unii Europejskiej”.

„Widać sprzeczne wypowiedzi, które padają. Każda instytucja w Brukseli ma swoją własną rolę, swoją własną funkcjonalność, ale nie pod względem formy pracy, ale właśnie pod względem różnicy w tych sygnałach” – przekonywała.

„Muszą decydować o swojej retoryce publicznej, ale tego nie zrobią, ponieważ w różnych audytorium mówią zupełnie inne rzeczy” – uważa Zacharowa.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przekonywał w piątek, że wypowiedzi prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego sugerujące, że NATO powinno rozpocząć prewencyjne uderzenia na Rosję, potwierdziły potrzebę przeprowadzenia na Ukrainie tego, co nazywa „operacją specjalną”.

„W ten sposób zasadniczo przedstawił światu dalsze dowody zagrożeń stwarzanych przez reżim kijowski” – powiedział Ławrow. „Dlatego rozpoczęto specjalną operację wojskową, aby ich zneutralizować”.

W trakcie czwartkowej rozmowy w Australijskim Instytucie Lowy’ego prezydent Wołodymyr Zełenski przekonywał, że NATO i cała społeczność międzynarodowa powinny ponownie rozważyć procedurę reagowania na ewentualne użycie przez Rosję broni jądrowej i przemyśleć uderzenia prewencyjne.

„Co powinno zrobić NATO? Uniemożliwić Rosji użycie broni jądrowej. Ale co ważne, raz jeszcze apeluję do społeczności międzynarodowej, tak jak to było przed 24 lutego: uderzenia prewencyjne, aby  wiedzieli, co się stanie, jeśli na nie zdecydują, a nie odwrotnie – czekać na atomowe ataki Rosji, a potem powiedzieć: O tak, dobrze, trzymaj to z dala od nas!” – mówił Zełenski.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz