YouTube zniesie zawieszenie konta byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, gdy stwierdzi, że ryzyko przemocy w świecie rzeczywistym spadło – poinformowała w czwartek dyrektor generalna firmy, Susan Wojcicki.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, Susan Wojcicki dyrektor generalna firmy YouTube, poinformowała w czwartek, że zniesie zawieszenie konta byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, gdy stwierdzi, że ryzyko przemocy w świecie rzeczywistym spadło.

„Kanał pozostaje zawieszony ze względu na ryzyko podżegania do przemocy” – powiedziała Wojcicki w rozmowie z szefem think tanku Atlantic Council. Powiedziała, że ostatnie ostrzeżenia policji Kapitolu dotyczące potencjalnego nowego ataku pokazały, że „nadal istnieje podwyższone ryzyko przemocy”.

„Włączymy ponownie konto” – zapowiedziała Wojcicki. „Ale stanie się to wtedy, gdy zobaczymy ograniczoną liczbę łamania prawa w Stanach Zjednoczonych, jeśli nie zobaczymy różnych ostrzeżeń ze strony agencji rządowych, to wszystko będzie dla nas sygnałami, że można będzie bezpiecznie ponownie włączyć kanał”.

W styczniu serwis YouTube poinformował, że na co najmniej siedem dni zawiesił kanał prezydenta USA Donalda Trumpa za “podżeganie do przemocy”.

Administracja YouTube podkreśliła także, że w związku z obawami o “podżeganie do przemocy” bezterminowo wyłączone zostały komentarze pod filmami Trumpa. Zaznaczono, że takie decyzje podjęto w stosunku do wielu kanałów. Konto Donalda Trumpa ma 2,77 miliona subskrybentów i zazwyczaj publikowało kilka filmów dziennie.

Decyzja serwisu jest związana z polityką, która została ogłoszona 7 stycznia. Przewiduje ona usuwanie wszystkich kanałów, które zamieszczają treści podważające wynik wyborów.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply