YouTube zniesie zawieszenie konta byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, gdy stwierdzi, że ryzyko przemocy w świecie rzeczywistym spadło – poinformowała w czwartek dyrektor generalna firmy, Susan Wojcicki.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, Susan Wojcicki dyrektor generalna firmy YouTube, poinformowała w czwartek, że zniesie zawieszenie konta byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, gdy stwierdzi, że ryzyko przemocy w świecie rzeczywistym spadło.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Kanał pozostaje zawieszony ze względu na ryzyko podżegania do przemocy” – powiedziała Wojcicki w rozmowie z szefem think tanku Atlantic Council. Powiedziała, że ostatnie ostrzeżenia policji Kapitolu dotyczące potencjalnego nowego ataku pokazały, że „nadal istnieje podwyższone ryzyko przemocy”.

„Włączymy ponownie konto” – zapowiedziała Wojcicki. „Ale stanie się to wtedy, gdy zobaczymy ograniczoną liczbę łamania prawa w Stanach Zjednoczonych, jeśli nie zobaczymy różnych ostrzeżeń ze strony agencji rządowych, to wszystko będzie dla nas sygnałami, że można będzie bezpiecznie ponownie włączyć kanał”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W styczniu serwis YouTube poinformował, że na co najmniej siedem dni zawiesił kanał prezydenta USA Donalda Trumpa za „podżeganie do przemocy”.

Administracja YouTube podkreśliła także, że w związku z obawami o „podżeganie do przemocy” bezterminowo wyłączone zostały komentarze pod filmami Trumpa. Zaznaczono, że takie decyzje podjęto w stosunku do wielu kanałów. Konto Donalda Trumpa ma 2,77 miliona subskrybentów i zazwyczaj publikowało kilka filmów dziennie.

Decyzja serwisu jest związana z polityką, która została ogłoszona 7 stycznia. Przewiduje ona usuwanie wszystkich kanałów, które zamieszczają treści podważające wynik wyborów.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz