Związek Przedsiębiorców i Pracodawców proponuje debatę na temat kryzysu imigracyjnego. Stawiają oni tezę, że do 2050 roku należy przyjąć 5 milionów imigrantów z Ukrainy by utrzymać stopę rozwoju. Prelegentem będzie między innymi Przemysław Żurawski vel Grajewski.

ZPP organizuje debatę, podczas której omówiony zostanie raport tej organizacji dotyczący sytuacji demograficznej Polski. Raport nosi tytułem „Imigrancie z Ukrainy ratunkiem dla polskiej demografii” i jego główną tezą jest potrzeba przyjęcia 5 milionów Ukraińców do 2050 roku. Imigracja z Ukrainy ma zostać omówiony w kontekście demograficznym gospodarczym oraz prawnym. Organizatorzy chcą także odnieść się do badań społecznych dotyczących postawy Polaków wobec imigracji z Ukrainy.Wśród zaproszonych jest Przemysław Żurawski vel Grajewski- doradca ministra Witolda Waszczykowskiego a także podsekretarze stanu z Ministerstwa Finansów, MSWiA oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Debata odbędzie się 17 lutego o 18:00 w siedzibie ZPP przy ulicy Nowy Świat 33.

KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

40 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • zan :

   Mają niski współczynnik, ale i tak można ich wyssać tak jak wyssano nas przy niskim współczynniku. Lepsi Ukraińcy niż ciapaci. Tylko… 1) czemu „pracodawcy” i PIS kładą (wiadomo co) na ściągnięcie Polaków z Anglii? Czy tu aby nie powstaje Bangladesz drugi? 2) czy pisowkie uwielbienie dla banderyzmu rzekomo chroniącego przed Rosja ( :D) nie stworzy w Polsce V kolumny?

   • wlkp :

    – ściągnięcie Polaków z Anglii czy z jakiegokolwiek innego kraju o znacznie wyższych parametrach ekonomicznych, jest praktycznie niewykonalne. Musielibyśmy przelicytować szanse i możliwości jakie ludzie tam mają -a to jest praktycznie niemożliwe ( chyba, że zaczniemy wspierać angoli w ich planach cofnięcia wsparcia na równych zasadach emigrantów i obywateli ). Problemem, nie zawsze też były tylko pieniądze – ale wytworzenie w naszym kraju takiej proimigracyjnej atmosfery – to spowodowało, że ludzie bez wielkich dylematów podejmowali decyzje o wyjeździe, a tuskowi pozwoliło 8 lat rządzić – bo na rząd nie była wywierana duża presja przez grupy niezadowolonych ( bo nie niezadowoleni po prostu wyjechali ) .To, że to nie jest kwestia tylko związana z pieniędzmi, ale też z podejściem do imigracji – pokazuje przykład np. Węgier, gdzie ekonomicznie wiele od nas nie odbiegają, a imigracja jest na bardzo niskim poziomie ( i to nie zasługa Orbana – bo przed 2010 tez masowo nie wyjeżdżali ). Co do planów uzupełnienia braków kadrowych emigracją dajmy na to w 2050 – jak radykalnie nie zmieni się dzietność ( nie będzie ponad 2 ), i nie zatrzymamy fali wyjazdów – to pytanie będzie brzmiało nie czy ale kogo tu przyjąć ( oczywiście, o ile sytuacja w Polsce, będzie taka, że będziemy dla kogokolwiek z sąsiedztwa atrakcyjni ). I tu można się nadymać – ale politykę jakąś musimy prowadzić – bo jeżeli nie będziemy mieli dobrych i realizowanych planów – to niestety realizowane będą cudze scenariusze…

  • maciekkod :

   Nie kłam, Polska 1.33 Ukraina 1.53 ( dane cia world factbook ). Nasze rządowe dane mówią o wspólczynniku 1.29. Niższy od nas mają tylko: Singapur, Makau, Tajwan, Hongkong, Wyspy Dziewicze, Bośnia i Hercegowina, Montserrat. Jest jeszcze Korea Południowa, ale jest to kraj który w 1970r. miał taką samą ludność jak my czyli 32 miliony. Dziś w Korei mieszka 50 mln ludzi, a u nas 37.

 1. pro_patria :

  Idea chora i płytka już w samym swoim założeniu. ZPP nie bierze pod uwagę wrodzonej wrogości upaińców do WSZYSTKIEGO, CO POLSKIE. Wizja pozyskania taniej siły roboczej przesłania im DOBRO OJCZYZNY I NARODU !!! Pracownicy upaińscy są obecnie bardzo im wygodni, gdyż są tani i siedzą cicho. Jednakże w chwili, gdy będzie ich wielu, przy wsparciu związku upaińców w Polsce ze szmaciarzem tymą na czele, zaczną wywierać naciski nie tylko na Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, lecz na państwo polskie. Od razu przypomną im się wyimagimowane roszczenia nie tylko zarobkowe, lecz i terytorialne. Poza tym obecność w Komisji słynącego z probanderowskich, niedorzecznych podlądów ZDRAJCY żurawskiego vel grajewskiego świadczy jedynie o tym, iż będzie to SKRAJNIE NIEKORZYSTNE DLA POLSKI !!! Im mniej zwyrodnialców upaińskich w granicach naszej Ojczyzny, tym lepiej dla INTERESÓW RZECZPOSPOLITEJ I POLAKÓW !!!

  • czas_przebudzenia :

   Taki z nich głos pracodawców, jak z bolszewicy byli głosem ludu. Po to zorganizowano rewolucję francuską, po to wtłaczano krok po kroku gremia d***kratyczne, by ukryta agentura mogła mieszać maluczkim w głowach. A gdy ludzie zwykle patrzą na wybrany aspekt rzeczywistości, to ludziom może się jakoś tam logiczne wydawać, że „głos pracodawców zatrudniających” niby optował za sprowadzaniem multi-kulti. Ludzie sobie nawet wytłumaczą, że jacyś tam bogacze żyją w zamkniętych osiedlach i każą swoje dzieci wozić szoferowi. Nawet jakiś nowy pajac wystawiony na placówkę propagandową może odgrzać starą koncepcję o sprzecznościach ideologicznych między pracodawcą a pracownikiem. I stara zasada podjudzenia do jazgotu i wywołanych tym durnych przepychanek ludzkich znowu się kręci jak samograj. Jeśli chcemy wygrać z oszustami, to musimy cały czas starać się dostrzegać agenturę wyznawców zła, która za tym stoi. Tylko ujawnianie planów ideologii oszustwa wytrąca im główny atut z ręki. Zdemaskowany oszust przestaje być groźny.

 2. antymajdan :

  A może zamiast kapać po 5 milionów Ukraińców od razu wymienić cały naród? Czy nie o to chodzi tym łajdakom? Zamiast walczyć o politykę prorodzinną w Polsce chcieliby sprowadzić sobie tańszych pracowników a Polaków najchętniej wywalić na bruk albo jeszcze dalej. Coś za bardzo mi tu śmierdzi czosnkiem w tej sprawie, jak widać stracili starsi nadzieję na ubogacenie nas muzułmanami, to chcą nas wziąć pod włos banderowcami. Jedni i drudzy mają spełnić taką samą rolę.

 3. mp :

  to co wygaduje ten osobnik ZURAWSKIvelGRAJEWSKI powinno go zapprowadzić do piekła i to jak najszybciej.A pracodawcy niedługo będą witać kozojebców Mahometa pedofila na dworcach kolejowych kwiatami.WSZYSTKO DO SZAREJ STREFY I NIECH SAMI ZAPIERDALAJĄ I SIE ZWIJAJĄ

 4. blitz
  blitz :

  Nie będę już truł o Polskiej Racji Stanu bo jest ona ostatnio jak jakaś płachta rozdzierana we wszystkie strony. Ten pomysł ZPP powinien zostać potraktowany jako działanie na szkodę Narodu Polskiego!!! Ten związek oszołomów chce nam po prostu zafundować upokorzenie polskiego pracownika bez szans na godną płacę byleby mieć dodatni bilans w kieszeni. Istna „przedsiębiorcza targowica”! Już dochodzi do ataków na ukraińców gdyż wyraźnie zaniżone zostały stawki. Wcześniej czy później dojdzie do nieporozumień na szerszą skalę a stąd blisko już do – w jakimś sensie – nowego Wołynia tym razem już nad Wisłą. Nie wspomnę przy tym skutkach o ewentualnej „bratniej” pomocy zza Sanu.

 5. gan :

  Żurawski vel Grajewski powinien wiedzieć, że czasem lepiej siedzieć cicho i wyglądać na głupiego niż otwierać usta i rozwiewać wszelkie wątpliwości. Ciekawy jestem który prezydent wręczył mu nominację profesorską i za co. A jeszcze bardziej ciekawi mnie, dlaczego PiS go trzyma u siebie. Kolejny „doradca” poziomu Jannigera.

 6. malkontent
  malkontent :

  Związek jakichs tam Pracodawców z pewnością nie Polskich to zbieranina biznesu śmieciowego. To szmaciarze , szczurołapy, podcierajacy odbyt szkłem bo na papier toaletowy ich nie stać. Stąd ta ich walka by nie dopuścic do płacy minimalnej, umowa śmieciowa to standard , brzydze sie takimi kanaliami :-((((, To ścieki moralne, plwiny intelektualne, i ten vel , jak mogą media lansować takie kloaczne gówno ;-(((( dobra chyba mnie ponosi ale nic nie cofam ;-)))) hehehehe Pozdrawiam podobnie myślących :-))))

 7. baciar :

  jesli ściagniemy lekarzy itp to ok ale jesli robotników z których wiekszośc jest nie wykfalikowana z poziomem myslenia zero to bedziemy miec problem ja myślę że jest to celowa ukrainizacja Polski te elity to najwyrazniej banda ukropów ktorzy w sposób legalny zniszcza polskośc ale może sie mylę choc ich poczynania wszystko na to wskazują

 8. beresteczko1651 :

  Podobny tok myślenia prezentowali amerykańscy właściciele niewolników – łudzili się, że sprowadzając Murzynów, których wystarczy byle jak żywić i utrzymywać w dyscyplinie zapewnią sobie tanią siłę roboczą i wieczną prosperity. Teraz mają czarnego prezydenta. Jeśli pięć milionów Ukraińców otrzyma polskie obywatelstwo, to kto im zabroni osiedlać się na ziemiach uważanych przez nich za swoje i wypierać z nich Polaków? To będzie licząca pięć milionów zdyscyplinowanych członków partia polityczna, która przy bierności Polaków przejmie władzę w kraju. Z drugiej strony, jeśli dopuścimy do takiej sytuacji, nie zdołamy wyrwać dążących do niej chwastów, będzie to oznaczało, że jako naród wyczerpaliśmy swoje siły witalne i Polska jako państwo narodowe nie ma racji bytu! I na koniec jedno zasadnicze pytanie – dlaczego ci wszyscy sprowadzacze imigrantów ani słowem nie zająkną się o stworzeniu warunków, które skłoniłyby miliony Polaków do powrotu z zagranicy?

 9. wepwawet :

  Yay, co ja czytam, co to za rojenia? Co za ludzie wymyślają takie głupoty? — Skoro 5 milionów Ukraińców ma utrzymać stopę rozwoju, to czemu nie wziąć 10-sieciu milionów, aby tą stopę podnieść? Dlaczego may się ograniczać? A czemu nie przygarnąć 20 milionów Ukraińców – będziemy wtedy najprężniejszą gospodarką świata. — Tak w ogóle to weźmy imigrantów z Syrii tak jak Niemcy, przecież co drugi to inżynier, lekarz czy ekspert prawa koranicznego. Myślę iż wyjdziemy nie gorzej niż na przyjęciu tych postulowanych Ukraińców. — Nie zapomnijmy też o stworzeniu miejsc pracy, jakiś fabryk najlepiej… 5 czy 20 milionów ludzi musi gdzieś przecież pracować, wszyscy nie będą pracować w MC’u czy hipermarketach. Ukraińcy, niezależnie w jakiej liczbie nie będą generowali wzrostu gospodarczego tylko przez samo oddychanie polskim powietrzem, warto o tym pamiętać. 😉 — Dobrze, że w Polsce nie ma bezrobocia, gdyby było musielibyśmy najpierw swoich bezrobotnych uruchomić. — Należy też mieć na uwadze iż wraz z 5-milionowym morzem ludzi może (i tak pewnie będzie) przeniknąć do Polski element wrogi naszemu krajowi a bazujący na ideologii ukraińskiego nacjonalizmu – tak jak terroryści przeniknęli do UE razem z imigrantami – który korzystając z nagłego zagęszczenia żywiołem ukraińskim (te postulowane minimalne 5 milionów to dużo jak na 38 milionowy kraj) może próbować zaprowadzać na pewnych obszarach swoje porządki… a o tym to będzie nawet film w tym roku – „Wołyń”. —— Po przeczytaniu tej wiadomości zapowiada mi się dzień świra… czy może być lepiej. 😀

 10. polski_pan :

  Pracodawcom się nie dziwię, w sumie nie zaskoczą mnie już niczym. Do tej pory jedyna istotna innowacja , którą wymyślili to były umowy śmieciowe. Teraz wymyślili sobie Ukraińców.
  Politykom się dziwię , „vel” co prawda nie ma mandatu zdobytego w wyborach ale jego wypowiedzi obciążają choćby Prezydenta u którego jest w Narodowej Radzie Rozwoju. Politycy powinni pilnować żeby pod pokrywką ciśnienie rosło czyli była presja na wzrost płac i produktywności. Mały wentyl w postaci dopływu studentów ze wschodu można otworzyć ale nie podoba mi się utrzymywaniu modelu rozwoju w oparciu o niskie płace.