Informację o rozpoczęciu lekcji języka chińskiego w białoruskich szkołach podał tamtejszy minister edukacji Ihar Karpienka.

Ihar Karpienka oświadczył: Od następnego roku szkolnego nauka chińskiego zostanie rozszerzona i proces będzie kontynuowany. Minister nie podał jednak więcej szczegółów na ten temat.

To warunek realizacji dużych projektów społeczno-ekonomicznych i inwestycyjnych, wśród których szczególnie wyróżnia się Chińsko-Białoruski Park Przemysłowy „Biały kamień” – powiedział białoruski minister podczas spotkania z rektorem Hefejskiego Uniwersytetu Technicznego Lian-Lianem.

CZYTAJ TAKŻE: Chińskie marzenie Łukaszenki

Minister wskazał, że na Białorusi działalność prowadzą już takie duże chińskie firmy jak Huawei, ZTE, a także przedsiębiorstwa budowlane. Wszystko to świadczy jak ważne jest rozpoczęcie nauki języka chińskiego przez obywateli naszego kraju w celu realizacji umów zawieranych na najwyższym szczeblu – oświadczył Karpienka.

Tę informację dostarczył portal Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Chińska delegacja odwiedziła placówki oświatowe w Mińsku, w tym m.in. Białoruski Uniwersytet Państwowy. Uczestnicy spotkania omówiły różne możliwości pogłębienie współpracy.

Chińczycy potwierdzili również swoje zainteresowanie w przyjęciu specjalistów mających uczyć języka rosyjskiego w Chinach. Według białoruskiej agencji „Bełta” obie strony na spotkaniu miały podkreślić dynamiczny rozwój wzajemnych relacji pomiędzy Białorusią i Chinami. Stwierdzono również, że wspólne projekty w zakresie edukacji mają pomóc w utrzymaniu tego trendu.

kresy.pl / polsatnews.pl / belta.by

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz