Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryły podmioty, które wyłudzały podatek VAT. Działalność firm naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 13 mln zł.

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała w piątek o wykryciu podmiotów, wyłudzających podatek VAT. Działania firm naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości prawie 13 mln zł. Podkreślono, że na poczet niezapłaconych podatków zablokowano na rachunku bankowym ok. 2,5 mln zł.

„W sierpniu 2020 r. komórka Szefa KAS ds. STIR w Ministerstwie Finansów i wielkopolska KAS wytypowały podmioty handlujące sprzętem elektronicznym, które najprawdopodobniej wyłudzały podatek VAT” – czytamy w komunikacie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czytamy, że pod koniec września funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeszukali biuro podejrzanej firmy na terenie Poznania, miejsce przechowywania dokumentacji księgowej, a także dwie lokalizacje na terenie Szczecina. Zabezpieczono  komputery, nośniki danych, telefony oraz dokumentację finansową.

W związku z podejrzeniem o wystawianie tzw. pustych faktur oraz wykorzystywanie sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych, na rachunku firmy zablokowano 1,75 mln zł.

„Firma z innymi podmiotami pośredniczyła we wprowadzeniu do obrotu gospodarczego fikcyjnych faktur na usługi prawne. Usługi nie były świadczone, a faktury służyły do wygenerowania kosztów, aby obniżyć podatek” – napisano w komunikacie.

Dwa tygodnie wcześnie w związku z tą samą sprawą zablokowano na rachunkach bankowych innego podmiotu ok. 700 tys. zł. Podmiot naraził Skarb Państwa na stratę ponad 10 mln zł.  Firma zajmowała się obrotem elektroniką, od której nie płaciła podatku VAT.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: CBŚP rozbiło grupę przestępczą podejrzaną o zbrodnię VAT-owską [+FOTO]

Funkcjonariusze KAS rozbili w połowie września dużą grupę przestępczą, która zajmowała się fałszowaniem faktur VAT – czytamy w poniedziałkowym komunikacie służby. Z powodu działania grupy Skarb Państwa stracił prawie 18 mln zł.

Na początku września Krajowa Administracja Skarbowa informowała o wykryciu i rozbiciu grupy przestępczej, która zajmowała się fałszowaniem faktur VAT. Podkreślano wówczas, że grupa naraziła Skarb Państwa na stratę co najmniej 150 mln zł.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W sierpniu KAS i Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymały kolejnych uczestników zorganizowanej grupy przestępczej, która wystawiała fikcyjne faktury. Grupa mogła wystawić fikcyjne faktury na łączną kwotę 63 mln zł oraz wyłudzić minimum 13 mln zł z budżetu państwa. Jedna z 21 zatrzymanych osób usłyszała zarzut tzw. zbrodni VAT-owskiej.

Zobacz także: Wprowadzili do obrotu w Polsce co najmniej 180 mln litrów nielegalnego paliwa. Wyroki dla mafii paliwowej

gov.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz