Zdaniem dra Kazimierza Wóycickiego, związanego ze Studium europy Wschodniej UW, postawy antyimigracyjne w Polsce leżą w interesie rosyjskim. Opowiedział się również za przyjmowaniem migrantów ze względów demograficznych. Jego wypowiedź mocno skomentował Rafał Ziemkiewicz.

W rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 dr Kazimierz Wóycicki z UW, odnosząc się do napaści seksualnych na kobiety w Niemczech dokonywanych przez migrantów stwierdził, że postawy antyimigracyjne w Polsce są w interesie rosyjskim:

„Ci, którzy w Polsce gadają antyislamsko, gadają na rzecz Moskwy. Trzeba to jasno powiedzieć”– relacjonowało PR 24 na portalu społecznościowym.

Jego wypowiedź ostro skomentował Rafał Ziemkiewicz. „Stary a głupi”– skwitował publicysta.

Czytaj dalej pod zdjęciem.

W rozmowie na antenie radia Wóycicki stwierdził, że mimo niechęci do napływu migrantów Europa nie ma innej możliwości i musi ich przyjąć:

„Niemcy zakładają planowo przyjmowanie migrantów. Berlin zdaje sobie sprawę ze swojej sytuacji demograficznej. Kraje, które nie przyjmą uchodźców pójdą z torbami, ponieważ staną się krajami starców. Kto się nimi będzie opiekował za 30 lat?”.

Dr Wóycicki jest wykładowcą związanym ze Studium Europy Wschodniej UW. Od lat 70. ubiegłego wieku współpracował z szeregiem niemieckich ruchów i organizacji, szczególnie opozycyjnych w byłej NRD. Jako współpracownik Tadeusza Mazowieckiego pracował redakcji tygodnika „Więź”. W latach 80. studiował we Fryburgu, był stypendystą KAAD oraz Fundacji Konrada Adenauera. W III RP współpracował m.in. z socjaldemokratyczną Fundacją im. Friedricha Eberta, zajmującej się m.in. pogłębianiem integracji europejskiej i wspieraniem demokracji i społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Był również dyrektorem Instytutu Polskiego w Düsseldorfie.

Rok temu dr Wóycicki publicznie określił lidera AWPL Waldemara Tomaszewskiego mianem „rzekomego Polaka”, a mniejszość Polską na Litwie: „mniejszością sowiecką”. Wcześniej wyraził pogląd, iż odpowiedzialny za ludobójstwo polskich mieszkańców Kresów Wschodnich Roman Szuchewycz powinien być bohaterem dla Polaków. Nie widział też niczego nagannego w postępowaniu studentów z Ukrainy, którzy sfotografowali się z flagą OUN-UPA w Przemyślui bronił ich w liście wysłanym de rektora uczelni, na której studiowali. Wóycicki był zapraszany w charakterze eksperta ds. ukraińskich m.in. do TVN24 czy TV Republika.

Przeczytaj: Gdy banderowiec zostaje polskim bohaterem

Twitter.com / polskieradio.pl / Kresy.pl

14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. pro_fide
  pro_fide :

  I jeszcze jedno każde dziecko wie że pisory są przedstawicielami tradycji insurekcyjno-piłsudczykowskiej oni są zdolni sprzedać polskę samemu diabłu byle by tylko uchronić kraj przed carem.A opozycja nieudolnie zrównuje pis z putinem , łukaszenką, kim ir senem. WG mnie zanosi się na dekady rządów pisu. czy to źle czy dobrze ? jeszcze zobaczymy.

 2. antymajdan
  antymajdan :

  Typowy przedstawiciel obcej antypolskiej agentury, oni już nawet się specjalnie nie kryją, że chodzi im o zniszczenie narodów europejskich. Ten akurat drań został oddelegowany do niszczenia narodu polskiego. Na jedno warto zwrócić uwagę. Powtarza on starą śpiewkę o konieczności „uzupełniania” wymierających społeczeństw europejskich imigrantami. Inny sqrwiel Soros dowodził ostatnio w jakimś wywiadzie, że państwa europejskie powinny wręcz brać ogromne kredyty na przyjmowanie milionów obcych, bo to się kiedyś zwróci. A czemu w takim razie nie brać takich kredytów na politykę prokreacyjną i nie wypłacać np. polskim rodzinom na każde dziecko tyle samo, co na jednego „uchodźcę”? Spadło by bezrobocie, bo jedno z rodziców zajęło by się dziećmi, rozkręciło by to wiele gałęzi przemysłu i usług, no i mielibyśmy NASZYCH spadkobierców a nie obcych.

  • costner
   costner :

   Pytanie jest proste. Skoro kryzys z nielegalnymi przybyszami trwa co najmniej rok, to ilu przybyszy ma pod swym dachem Wójcicki? Nie ma żadnego? To niech się zamknie, bo takich problemów się nie rozwiązuje słowami tylko czynami. I niech nie nagabuje nielegalnych przybyszy biednym, okradanym i okłamywanym, przez układ komunistyczno-liberalny, Polakom. Wóycicki, jak chcesz imigranta to sobie bierz, jakiego ci się podoba, na swój koszt, pod swój dach. Komu chcesz wciskać obcych ludzi? I kim mają być ci obcy ludzie, kto ich ma żywić i pielęgnować, na czyj koszt? Ty stary głupku. Dobrze powiedział Ziemkiewicz, że Wóycicki jest stary i głupi. I tytuły tylko pogarszają ten stan, bo tytuły oznaczają, że swój haniebny i wzywający do przestępstwa wykład dokonuje z szyderczą premedytacją. Takie elity niszczą naród. Wywieźć na taczkach pod ukraińską granicę i pogonić widłami do obcych, niech go nauczą rozumu. Dopóki nie wygna się zdrajców, nie będzie lepiej.

   • czas_przebudzenia
    czas_przebudzenia :

    Ładnie i obrazowo ująłeś, co robić z takimi zdrajcami. Ogólnie, dla wyznawców ideologii oszustwa największą porażką jest ujawnianie ich oszustwa, bo tracą wówczas swój główny atut. Dlatego oni tak dopracowali aparat represji na Zachodzie, aby zwykły człowiek czuł strach przed głośnym nazwaniem oszustwa po imieniu. Chcieli, aby było identycznie jak w Moskwie po roku 1917. Jednak w Moskwie strach się skończył, gdy w 1953 roku marszałek Żukow zabić śmiecia Berię i rozgromił jego NKWD. Dziś są szanse, że strach na Zachodzie skończy się dzięki nagłośnieniu „upartości” Polaków i Węgrów. Na razie lepiej myśleć, co zrobić by strach nie powrócił do Polski – wystarczy sobie przypomnieć co czerwone szmaty robiły na Marszu Niepodległości jeszcze zaledwie 4 lata temu https://www.youtube.com/watch?v=Mw_Rztx0xzw

 3. poznaniak74
  poznaniak74 :

  Powszechnie wiadomo że patron fundacji do której należał niejaki „dochtór” Wóycicki, czyli prezydent Republiki Weimarskiej „socjaldemokrata”Friedrich Ebert był WŚCIEKŁYM POLAKOŻERCOM DOMAGAJĄCYM SIĘ OD POLSKI ZWROTU POMORZA, GÓRNEGO ŚLĄSKA I POZNĄŃSKIEGO. Dlatego nie ma się co dziwić „akolicie” owej fundacji, czyli Wóycickiemu że reprezentuje takie samo stanowisko…..

 4. zefir
  zefir :

  Czytam z opóżnieniem i nie dowierzam,że ta antypolska łajza Woycicki jeszcze bryluje w mediach pod osłoną PiS’u.Na śmietnik z tym dziadem.Bardzo dobrze ,że antyislamskie postawy Polaków mogą być odczytywane jako prorosyjskie.Z Rosjanami jesteśmy dumnymi Narodami Słowiańskimi,wbrew poglądom obrzezanego k..asa Woycickiego.Probanderyzm ciury Woycickiego,czy nawet PiS-dzielczego sentymentu,nie zmienią narodowego słusznego i patriotycznego antybanderowskiego nastawienia Narodu Polskiego.Pamięć ofiar banderowskiego zbrodniczego skurwysyńtwa OUN-UPA,ukraińńskich zbrodniarzy,najważniejsza.Tego tym patologicznym,ukraińsakim zbrodniarzom,w Narodzie Polskim nigdy nie zapomnimy.