Kobieta zaatakowała prezydenta Zemana kiedy ten chciał oddać głos w trwających w Czechach wyborach prezydenckich. Obecnie urzędujący Milos Zeman jest liderem sondaży.

W Czechach w piątek rozpoczęły się dwudniowe wybory prezydenckie. Dzisiaj lokale wyborcze będą otwarte do godz. 22, a głosowanie będzie kontynuowane w sobotę w godzinach 8-14. O urząd prezydenta walczy obecnie dziewięciu kandydatów. Według komentatorów największe szanse na zwycięstwo jest walczący o reelekcję Milosz Zeman.

Eksperci uważają, że Zeman który pięć lat temu wygrał w pierwszej turze wyborów prezydenckich, nie powtórzy tego wyczynu. Druga tura wyborów będzie miała miejsce za dwa tygodnie. Z Zemanem zmierzy się jeden z ośmiu konkurentów. Według sondaży największe szanse na wejście do drugiej tury mają: były szef Akademii Nauk Jirzi Drahosz, autor tekstów piosenek pop i były właściciel firmy bukmacherskiej Michal Horaczek oraz były dyplomata i współpracownik Vaclava Havla Pavel Fischer.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Czech: nikt nie może nam dyktować przyjmowania imigrantów

Zdaniem komentatorów, w przypadku dojścia do drugiej tury, to zwycięstwo urzędującego prezydenta Zemana nie jest oczywiste. Piszący o wyborach dziennik „Lidove Noviny” na pierwszej stronie w piątek dał tytuł – „ośmiu przeciwko Zemanowi”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podczas głosowania doszło do incydentu. Kiedy prezydent Zeman zjawił się w lokalu wyborczym został zaatakowany przez kobietę. Ochrona prezydenta powstrzymała ją i umożliwiła oddanie przez niego głosu.

Kresy.pl / onet.pl / twitter.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz