Wojciech Sawa, wójt gminy Dorohusk, zakończył w poniedziałek protest rolników. Protestujący przed godziną 18:00 musieli uprzątnąć miejsce blokady.

Jak poinformował Dziennik Wschodni, wójt gminy Dorohusk Wojciech Sawa zakończył w poniedziałek protest rolników. Protestujący przed godziną 18:00 musieli uprzątnąć miejsce blokady. “Przekazanie tej decyzji protestującym rolnikom odbyło się w spokoju. Podjąłem ją ze względu na dobro społeczności naszej gminy, która coraz mocniej odczuwa negatywne skutki rolniczych protestów” – powiedział.

Zobacz też: Rolnicy zablokowali przejścia graniczne z Ukrainą. Tusk: liczę na odstąpienie od tej formy protestu

“Blokada w Dorohusku trwa od kilku miesięcy. Przepływ towarów między Polską a Ukrainą spadł o 70 proc. Wiele firm, nie tylko związanych z branżą przewozową, jest na skraju płynności finansowej, konieczne stają się zwolnienia pracowników. Nie może tak być, że jedna grupa zawodowa realizuje swoje cele kosztem innych firm, innych branż. Apelujemy, żeby granica nie była areną blokad głównych traktów handlowych” – DW cytuje przedsiębiorców z gminy Dorohusk na spotkaniu z protestującymi rolnikami. Rolnicy kontrowali: “My dziś walczymy o „być” polskiego rolnictwa. W państwa przypadku mówimy o firmach zatrudniających kilkadziesiąt osób, a często wspierających i współpracujących z przewoźnikami ukraińskimi. A co z polskimi rolnikami? Rynek polski jest niszczony przez import produktów i komponentów z Ukrainy. A wasze firmy ciągle te towary przywożą i ciągle na tym zarabiacie”.

“Tylko w Lubelskiem jeszcze rolnicy stoją na granicy z Ukrainą. Na Podkarpaciu ruch odbywa się normalnie” – mówił Sawa.

Zobacz też: “Nowa forma protestów”. Rolnicy chcą blokować domy polityków

Sytuację na Facebooku skomentował ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz. “Poniedziałek zaczynamy od dobrych wiadomości. Przejście graniczne Dorohusk-Jagodzin odblokowane. Strajk polskich rolników został zawieszony i obecnie ruch przez ten punkt kontrolny działa jak zwykle w obu kierunkach”.

Kresy.pl/Dziennik Wschodni 

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply