Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.
Pod budynkiem Liceo Scientifico Cavour w Rzymie, w pobliżu Koloseum, odkryto część dużej rzymskiej domus z połowy II wieku po Chrystusie. Pozostałości luksusowego domu znajdowały się pod męską salą gimnastyczną szkoły.
Odkrycie opisane przez Live Science zostało zaprezentowane publicznie 28 maja 2026 roku. W spotkaniu wzięli udział m.in. nauczycielka historii i łaciny Claudia Marino oraz archeolog Filippo Coarelli z Uniwersytetu w Perugii.
Francuski parlament zrezygnował z propozycji ograniczenia tajemnicy spowiedzi w projekcie ustawy dotyczącym ochrony małoletnich przed wykorzystywaniem seksualnym w szkołach i placówkach pozaszkolnych. Z przyjętego w tym tygodniu tekstu usunięto wzmiankę o sakramencie pokuty.
Francuscy parlamentarzyści w poniedziałek, krótko przed północą, jednogłośnie przyjęli projekt ustawy mającej wzmocnić ochronę małoletnich w szkołach oraz instytucjach pozaszkolnych. W trakcie prac nad dokumentem wycofano jednak zapis dotyczący ograniczenia tajemnicy spowiedzi.
Podczas debaty parlamentarnej przedstawiciel rządu przyznał, że anonimowość może być warunkiem swobodnego mówienia o doznanej przemocy. Decyzja oznacza, że francuskie przepisy nie będą ingerować w tajemnicę sakramentalną.
Moskiewska prokuratura wojskowa i kontrolowana przez rosyjskie Ministerstwo Obrony spółka Garnizon domagają się od Rheinmetalla 47,2 mln euro. Spór dotyczy kontraktu z 2011 roku na budowę i wyposażenie centrum szkolenia bojowego wojsk lądowych w Mulino. (more…)
Fiński minister obrony Antti Häkkänen odmówił zgody 14 nabywcom spoza Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego na zakup nieruchomości w Finlandii.
Część spraw dotyczyła miejscowości położonych na wschodzie kraju, w pobliżu granicy z Rosją.
Według fińskiego ministerstwa obrony wnioski złożyli obywatele albo firmy należące do obywateli Chin, Ukrainy, Turcji i Indii. Chodziło o nieruchomości w Asikkali, Hyrynsalmi, Imatrze, Laukaa, Pöytyi, Rautjärvi i Rovaniemi. Imatra i Rautjärvi leżą na południowym wschodzie Finlandii, w pobliżu granicy z Rosją. Wnioskodawcy deklarowali cele biznesowe, rekreacyjne lub mieszkaniowe.
Powiązana z Olegiem Bojką firma Evapify jest jednym z głównych dystrybutorów jednorazowych e-papierosów w Polsce. Choć rosyjski oligarcha został objęty sankcjami m.in. przez Polskę, Ukrainę, Kanadę i Australię, nie znalazł się na liście sankcyjnej Unii Europejskiej. (more…)
Pentagon ma wycofać się z planu rozmieszczenia pocisków Tomahawk w Niemczech z obawy, że Moskwa uznałaby to za eskalację. Decyzja oznaczałaby odwrót od porozumienia przygotowanego jeszcze za administracji Joe Bidena i wpisywałaby się w szersze ograniczanie amerykańskiej obecności wojskowej w Europie. (more…)
Jak to się ma do 800000 ukraińców w Polsce durny makaroniarzu.
Ich nikt nie bierze pod uwagę bo nie są kolorowymi (hmmm… tęczowymi?) muzułmanami. 😉
problem nie jest w tym, jak alokować tą kolorową szarańczę – ale żeby ich nie wpuszczać, Jak makaroniarze, zamiast powstrzymywać te pływające trumny z kolonizatorami z Afryki i Azji holują je do siebie – to powodzenia. Teraz mleko się już rozlało… zresztą problemy migracyjne mają bardzo wiele aspektów – dla nas porównywalnym dramatem jest strata 1,5 mln. obywateli z roczników produkcyjnych – to jeszcze będzie nam kilkadziesiąt lat ciążyć – niestety.
Murzyni w USA stanowią 12% populacji, odpowiadają za ponad 50% przestępstw. IQ mieszkańca czarnej Afryki wynosi mniej niż 80 punktów. Sa to łatwe do sprawdzenia statystyki. Czarna Afryka jest jedynym duzym regionem gdzie NIGDY nie zbudowano dużych budowli (np. grodów). Budowanie z kamienia również leżało poza zasięgiem tych ludzi. Murzyn wymaga opieki medycznej, socjału, a w zamian…no właśnie. Ile Europa wytrzyma po takim uszlachetnieniu? Nie potrzebujemy rzesz robotników, kierowców, babć klozetowych. Z resztą czarni nie lubia pracować, w Afryce mimo biedy nie lokuje się taniej produkcji. Prędzej w Bangladeszu albo Pakistanie, trochę w Chinach – ale coraz mniej bo Chińczycy szybko się uczą. i tu pytanie (retoryczne): skoro już ta obmierzła biała rasa ma być zniszcozna, to czemu do Europy nie sprowadza się Azjatów z Dalekiego Wschodu? Zapewne chodzi o wyrafinowane poniżenie Europy, zamienienie jej w Bliski Wschód. Głupcy oczywiście będą argumentować, że “kolonializm”, że “blisko”. A gówno prawda. Pracowity i spokojny Wietnamczyk nie może się doprosić o wizę, a islamista z murzynem mają zapewniony transport i osłonę propagandową na miejscu. To jest cel: zdegenerować Europę.
https://libertarianizm.net/threads/czarna-przestepczosc.3020/ ###### http://www.hoplofobia.info/
To gdzie podziały się te “jaja”kolonizatorów włoskich z Somalii,Erytreii,Etiopii,Libii,czy Albanii?Dojono wówczas nie tylko kolorowych i koziojebców.Wygląda na to,że nadszedł czas zapłaty za kolonialne kokosy Włochów.Dziś minister Paolo Gentiloni zapomina o tych grzeszkach,pewnie z nadmiaru konsumpcji makaronu i skomli m.inn.na Polaków.Nawet nie przychodzi mu do ministerialnej łepetyny,że brak mu tego włoskiego kolonialnego egoizmu jak też elementarnego poczucia obowiązków do obrony i ochrony włoskich granic przed wszelką nielegalnością.Ot klasyczna unijna i italska ciota,bez jaj.Obudzi się wkrótce w swej Islamskiej Republice Italii.
Tak ,tak wlosi codziennie wylawiaja setki tych pasozytow a my mamy mamy ich brac do swojego kraju
ktos tu upadl na leb
niech ten wloskie lewakiw koncu przestana szmuglowac murzynow do europy
to nie sa nawet uchodzcy wojenni
Włosi rozwalili burtę poniżej linii wody, woda leje się strumieniami, a oni mają pretensje do towarzyszy podróży za egoistyczne uszczelnianie grodzi. Oczywiście to w uproszczeniu. Bo nie Włosi, a Żydzi i nie woda, a gówno. Celem władz jest zrobienie z Europy gówna.
https://www.youtube.com/watch?v=YKs3bbY7uZk
Żydówka Susan Sontag: “The white race is the cancer of human history” (biała rasa jest rakiem na dziejach ludzkości) — obowiązek wpuszczania tzw. “uchodżców” to po prostu żydowska chemioterapia. Europejczycy są rakiem, Żydzi doktorem a murzyni i arabowie lekarstwem.
Jak powiedział Leonard Glickman, prezydent Hebrew Immigration Aid Society: “Im bardziej amerykańskie społeczeństwo jest zdywersyfikowane, tym bezpieczniej dla Żydów.” – http://www.bibula.com/?p=23317