Arcybiskup Lugi Negri skrytykował dotychczasową politykę niekontrolowanej imigracji Unii Europejskiej.

W wywiadzie udzielonym włoskiemu portalowi Libero Quotidiana, abp Negri powiedział, że polityka imigracyjna musi być racjonalna. „Nie można na oścież otwierać drzwi, tak jakby to była jakaś impreza” – powiedział Negri. Włoski duchowny zwraca uwagę, że w polityce imigracyjnej należy brać pod uwagi potencjalne koszty społeczne i gospodarcze, gdyż w przeciwnym razie taka polityka przekształca się w ideologię. Przestrzegł, że niekontrolowana imigracja grozi „eksterminacją i zmiażdżeniem naszego społeczeństwa”.

Negri zwrócił uwagę, że chrześcijańska Europa na przestrzeni wieków integrowała elementy nowości, ale w sposób kontrolowany.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zapytany, dlaczego ruch globalizacyjny naciska tak mocno na zwiększoną imigrację, Negri powiedział, że jego reprezentanci są ideologicznie nastawieni, by szukać homogenicznej kultury, w której wszyscy myślą tak samo. „Ruch dąży do normalizacji masowej imigracji”, powiedział arcybiskup, „ponieważ służy to wielkiej zglobalizowanej gospodarce, której jednym z celów jest stworzenie nisko opłacanej imigracyjnej siły roboczej”.

Przestrzegł również, że Kościół nie powinien ulegać proimigracyjnej mentalności. Zauważył tendencje do sprowadzenia katolicyzmu do „folkloru, który nie zagraża ateistycznemu społeczeństwu”. Arcybiskup wyraził także swoje zaniepokojenie „tendencją islamu do przełamywania wartości cywilizacji zachodniej, zwłaszcza zasadniczego rozróżnienia między polityką i religią”, który jest jednym z kluczowych aspektów zachodnich rządów prawa, stwierdził.

Arcybiskup Negri jest emerytowanym biskupem diecezji Ferraro-Commacchio i bliskim przyjacielem papieża-emeryta Benedykta XVI.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Afrykańscy imigranci zaatakowali paryski dworzec [+VIDEO]

Kresy.pl / Breitbart
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz