Jak informuje Agencja Prasowa Bloomberg, premier Włoch poinformował w sobotę o zamknięciu wszystkich niepotrzebnych dla funkcjonowania obywateli przedsiębiorstw. Otwarte będą apteki, sklepy spożywcze, banki i poczty.

Jak podaje Bloomberg, w sobotę premier Giuseppe Conte informował o czasowym wstrzymaniu produkcji, któa nie jest potrzebna w walce z koronawirusem. Otwarte pozostaną miejsca potrzebne do funkcjonowania obywateli Włoch, takie jak markety spożywcze czy apteki.

„To najtrudniejszy kryzys w naszym kraju w czasach powojennych” – mówił premier Conte. Apelował do mieszkańców o pozostanie w domach i o zrozumienie wszelkich niedogodności.”Musimy wytrzymać, bo tylko w ten sposób zdołamy uchronić siebie i wszystkich, których kochamy” – mówił.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Premier Włoch jednocześnie zapewniał, że produkty potrzebne do życia dalej będą wytwarzane. „Zwalniamy motor produkcji, ale go nie zatrzymujemy”.

Prosił swoich obywateli o nie udawanie się masowo do sklepów, żywności ma nie zabraknąć. Wstrzymanie części biznesów ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Tłumy w sklepach nie pomogą w walce. „Nie ma powodu, by szturmować sklepy”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak już pisaliśmy, w sobotę włoska Obrona Cywilna podała, że w ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarło 793 osób zarażonych koronawirusem, z czego aż 546 w Lombardii. Co więcej, według najnowszych, oficjalnych danych z soboty, wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u 53578 osób. Włochy są zdecydowanie największym ogniskiem epidemii w skali Europy. Łącznie zmarło tam już 4825 osób, u których potwierdzono obecność wirusa.

Według informacji szef włoskiej ochrony cywilnej Angelo Borrelli, obecnie na koronawirusa leczy się już ponad 42 tys. osób. Ponad połowa (prawie 27 tysięcy) przebywa w szpitalach, z czego ponad 2800 na oddziałach intensywnej terapii. Stwierdzono też ponad 3 tysiące nowych zarażeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W próbie opanowania wirusa we Włoszech włączyło sięrosyjskie wojsko. Po sobotniej rozmowie premiera Włoch Giuseppe Conte z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, rosyjskie ministerstwo obrony dostało rozkaz przygotowania pomocy dla najbardziej dotkniętego koronawirusem kraju w Europie – pisaliśmy.

Rosja miała zaproponować dostarczenie mobilnych punktów dezynfekcji, ma także wysłać swoich specjalistów do najbardziej poszkodowanych regionów.

Kresy.pl/Bloomberg
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz