Władze irackie ewakuowały ponad 3,5 tysiąca swoich rodaków z obszaru granicy białorusko-polskiej. Zorganizowano już dziewięć lotów. Poinformował o tym oficjalny przedstawiciel irackiego MSZ Ahmed al-Sahhaf.

Władze irackie ewakuowały ponad 3,5 tysiąca swoich rodaków z obszaru granicy białorusko-polskiej. Zorganizowano już dziewięć lotów. Poinformował o tym w niedzielę oficjalny przedstawiciel irackiego MSZ Ahmed al-Sahhaf.

„Do tej pory udało się zorganizować dziewięć lotów eksportowych z Mińska” – powiedział, dodając, że 3556 migrantów, którzy utknęli na granicy obu państw, dobrowolnie wróciło do swojej ojczyzny.

Ahmed al-Sahhaf powiedział również, że 383 Irakijczyków otrzymało nowe paszporty w miejsce utraconych.

Jak informowaliśmy, w sobotę granicę Polski i Białorusi próbowały przekroczyć 52 osoby. “Dzisiaj na odcinku ochranianym przez placówkę Straż Granicznej w Czeremsze grupa 55 agresywnych osób forsowała granicę. Jeden z żołnierzy ochraniających granicę został trafiony kamieniem w twarz. Na miejscu udzielono mu pomocy przedmeczowej”.

W piątek granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć 41 osób. Funkcjonariusze Straży Granicznej wydali 10 postanowień o opuszczeniu terytorium RP. Ponadto, na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze, „grupa 28 cudzoziemców siłowo forsowała granicę”.

Jak pisaliśmy, wcześniej Straż Graniczna poinformowała, że w czwartek granicę Polski i Białorusi próbowało przekroczyć 121 osób. Funkcjonariusze wydali 8 postanowień o opuszczeniu terytorium RP. Z kolei na odcinku ochranianym przez placówkę w Narewce kilkuosobowa grupa próbowała przedostać się na teren RP przez uszkodzoną wcześniej concertinę. Tego samego dnia do Polski wjechało 80 obywateli Białorusi, którzy podawali się za opozycjonistów lub osoby represjonowane na terytorium Białorusi.

Zobacz też: Maria Zacharowa chce międzynarodowego śledztwa w sprawie traktowania imigrantów przez Polskę

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, Wielka Brytania wysyła do Polski 140 inżynierów wojskowych, aby pomóc z nielegalną imigracją stymulowaną przez Białoruś.

W piątek 3 grudnia, Minister Obrony Narodowej poinformował na Twitterze, że żołnierze Wielkiej Brytanii i Estonii są już w Polsce. Ich zadaniem jest wsparcie Wojska Polskiego w utrzymaniu tymczasowego ogrodzenia, niszczonego przez służby białoruskie oraz w budowie i utrzymaniu dróg dojazdowych.

Zobacz też: Troje Ukraińców zajmujących się przemytem imigrantów złapanych przez Straż Graniczną

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply