Zero punktów w turniejowym dorobku reprezentacji Ukrainy sprawiło, że jeden z jej kibiców musiał pocieszyć się w inny sposób.

Kamera realizatora relacji wyłowiła wśród ukraińskich kibiców osobnika, który prezentował flagę w czerwono-czarnych barwach ludobójczych OUN-UPA i z wizerunkiem ich ideologa Stepana Bandery. Nie ma wątpliwości, że prezentowanie takiej symboliki na meczu ma podtekst antypolski. Jak na ironię w kadrze realizatora fan Bandery został uchwycony na tle hasła UEFA – Respect – „Szacunek”.

facebook.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. upadlina
    upadlina :

    na zachodzie przeciętni ludzie (czyli większość) nie wiedzą, kim był zwyrodnialec, cwel spod celi bandera, więc nie zwracają uwagi na portrety tej ku..wy, ale w Polsce jak się pojawi jakiś degenerat z portretem tego czy innego banderowskiego ścierwa, to w sprzyjających okolicznościach zostanie po prostu zmasakrowany, a portret będzie musiał zeżreć!!!!!