Minister Witold Waszczykowski określił Rosję jako „egzystencjalnego wroga”, który jest dla nas groźniejszy niż fale migrantów i terroryzm.

Szef polskiego MSZ na konferencji bezpieczeństwa w Bratysławie zaatakował Rosję, określając ją jako egzystencjalnego wroga, ponieważ może ona niszczyć inne kraje. Nie wyjaśnił przy tym niestety czy USA, Francja, Wielka Brytania, Indie, Pakistan i Chiny również są egzystencjalnymi wrogami– co wydaje się logiczne biorąc pod uwagę to, że kraje te posiadają broń atomową.

Minister po raz kolejny wyraził także poparcie dla postulatu umieszczenia obcych wojsk w Polsce- Oczekujemy obecności, obecności, obecności. Obecność wojsk z różnych krajów NATO mogłaby być symbolem determinacji do obrony wschodniej flanki. Możemy rozmawiać o skali.

Minister Waszczykowski uspokoił także zebranych wyjaśniając im, że zagrożenia takie jak terroryzm, Państwo Islamskie i fale migracji nie są zagrożeniem egzystencjalnymdla Europy- stanowisko z którym zapewne nie zgodziłyby się inne kraje Unii Europejskiej.

Witold Waszczykowski przemawiał na konferencji GLOBSEC, w której uczestniczą głównie przedstawiciele krajów z Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku w konferencji udział brali, między innymi prezydenci Chorwacji, Bułgarii i Słowacji.

PAP/KRESY.PL

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mp
  mp :

  przecież to konfident SANHEDRYNU przekładając na język potoczny agent CIA.To cóż ma gadać agent to agent kazali mu to wpływa.Pchają nas do wojny i szczekania na Rosję.Chcą nam pozabijać młodzież która nie dała przerobić się na lemingów,i nie pozwoliła wypchnąć się za granicę.To samo robi Macierewicz i większość PIS.NAJLEPSZYM DOWODEM JAZGOT I BIADOLENIE nad SU-24 które przefrunęły nieuzbrojone(bali się)nad niszczycielem amerykańskim na Bałtyku.Kombinują aby patriotyczna młodzież poszła na wojnę z Rosją,i stała się nawozem historii.A wtedy takie waszczykowszczaki staną się syndykami masy polskiej i zarządcami nowego KANAN une zdjęły już maski NA upaDLINIE TO WIDAĆ JAK NA DŁONI.

  • zan
   zan :

   Będzie też problemem Polski, ponieważ zniszczenie satrej cywilizacji Europy jest celem Unii Europejskiej, a w Polsce KAŻDY rząd jest skrajnie prounijny, jak nie PO to PIS. To kwestia czasu. 30, 40 lat….i będzie po nas. Deklaracja Waszczykowskiego powinna rozwiać wątpliwości. Antyrosyjski pierdolec przesłania temu rządowi wszystko i ma być ostatecznym tematem zastępczym. Zadłuzenie, demografia, islamizacja, korupcja – pisowski politruk ma to w nosie. A co przytaczania cytatów, to przecież każdy zna Waszczykowskiego, jego lapsusy, potknięcia, nieprecyzyjne wyrażenia. To zwykły głupiec mówiący co mu ślina na język przyniesie. Nawet w USA, którym robi laskę, powiedział o murzyńskości. To jest dyplomata? On się zachowuje jak kmiot z demencją.

 2. zan
  zan :

  Trockistowski fetor znowu wybił z pisowskiej kloaki. Przypomnijmy, że PiS popierał zniszczenie Iraku, Libii, Jugosławii i Syrii. Kraje te faktycznie zniszczono i wg. standardów norymberskich kierownictwo PIS (obok SLD, PO, PSL) powinno być sądzone za zbrodnie przeciw ludzkości. Natomiast możliwości Rosji są hipotetyczne. Po prostu nie ma to jak dobra HUCPA, nie panie Waszczykowski?

 3. rebeliant80
  rebeliant80 :

  Minister spraw zagranicznych chyba raczej powinien się powstrzymać i używać bardziej dyplomatycznego języka. Zastanawiam się, czy Kaczyński w końcu się zlituje i go zdejmie, niestety wydaje się jednak, że obecnie Waszczykowski jest potrzebny prezesowi, ale ciekawe co usiłuje on uzyskać poprzez trzymanie tak niekompetentnego ministra.

 4. scorpio
  scorpio :

  Niech zamknie gebe ten parszywy skurwiel. uwazam ze jesli PIS nie odsunie tego oszoloma z rzadu i reprezentowania Polski na arenie miedzynarodowej to poparcie PIS bedzie malalo az do tego stopnia ze zostanie im kilkanascie procent przy nastepnych ich pzregranych wyborach. Paszow WON parszywy wredna gebo!!!!

 5. kbog
  kbog :

  Ten pan Waszczykowski to nie dość ,że przymulony to jeszcze stanowi największe zagrożenie dla Polski. Jego chorobliwa fobia daje znać o sobie. Mózg tego pana nie jest w stanie pojąć ,że ze sąsiadem można żyć w zgodzie. Natychmiast do leczenia!
  Na marginesie- największym zagrożeniem dla Europy jest jego umiłowane USA!!

 6. sylwia
  sylwia :

  Ta marionetka oligarchatu jedynie małpuje wypowiedzi międzynarodowego oligarchy Sorosa, że Putin i jego Rosja są większym zagrożeniem dla Europy niż ISIS ( http://www.theguardian.com/commentisfree/2016/feb/11/putin-threat-europe-islamic-state ). Jak widać na załączonym filmie nawet Hitler wściekał się na Putina. Wsłuchajcie się w pseudoniemiecko-słowiańską tyradę ;Adolfa’.

  https://www.youtube.com/watch?v=EJaueuRCFeY