W rejonie Doniecka wybuchł rano potężny pożar, według świadków na miejscu słychać m.in. eksplozje pocisków. Ukraińskie media podają, że płonie skład amunicji donieckich separatystów.

W środę rano pod Donieckiem wybuchł potężny pożar. Jak podają ukraińskie media, płonie skład amunicji należący do donieckich separatystów z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, położony w zachodniej części miasta. Według relacji z miejsca zdarzenia i publikowanych w sieci fotografii, gęsty czarny dym jest widoczny z odległości wielu kilometrów.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Ukraińskie media podają, że mieszkańcy okolicznych budynków piszą w sieci, że z płonącego składu na różne strony wylatują fragmenty konstrukcji. Świadkowie twierdzą też, że resztki po wybuchu dolatują do budynków mieszkalnych.

Media powiązane z donieckimi separatystami poinformowały, że potężny pożar wybuchł w środę rano, w rejonie kujbyszewskim Doniecka. Szefa administracji tego rejonu, Iwan Adamiec powiedział rano, że jak na razie przyczyny pożaru są nieznane, a na miejsce udaje się ekipa mająca je ustalić.

Separatyści nie podali oficjalnie, że pożar wybuchł w składzie amunicji, ale powiązane z nimi media pisały, że na publikowanych nagraniach wideo słychać wybuchy pocisków. Separatyści twierdzą, że od wczesnego ranka ich pozycje m.in. w rejonie Doniecka są ostrzeliwane przez ukraińską armię.

Czytaj także: Ukraina: w składzie amunicji w Kalinówce znowu doszło do wybuchów

zaxid.net / twitter.com / rusvesna.su / dnr-news.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz