W rejonie Doniecka wybuchł rano potężny pożar, według świadków na miejscu słychać m.in. eksplozje pocisków. Ukraińskie media podają, że płonie skład amunicji donieckich separatystów.

W środę rano pod Donieckiem wybuchł potężny pożar. Jak podają ukraińskie media, płonie skład amunicji należący do donieckich separatystów z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, położony w zachodniej części miasta. Według relacji z miejsca zdarzenia i publikowanych w sieci fotografii, gęsty czarny dym jest widoczny z odległości wielu kilometrów.

Ukraińskie media podają, że mieszkańcy okolicznych budynków piszą w sieci, że z płonącego składu na różne strony wylatują fragmenty konstrukcji. Świadkowie twierdzą też, że resztki po wybuchu dolatują do budynków mieszkalnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Media powiązane z donieckimi separatystami poinformowały, że potężny pożar wybuchł w środę rano, w rejonie kujbyszewskim Doniecka. Szefa administracji tego rejonu, Iwan Adamiec powiedział rano, że jak na razie przyczyny pożaru są nieznane, a na miejsce udaje się ekipa mająca je ustalić.

Separatyści nie podali oficjalnie, że pożar wybuchł w składzie amunicji, ale powiązane z nimi media pisały, że na publikowanych nagraniach wideo słychać wybuchy pocisków. Separatyści twierdzą, że od wczesnego ranka ich pozycje m.in. w rejonie Doniecka są ostrzeliwane przez ukraińską armię.

Czytaj także: Ukraina: w składzie amunicji w Kalinówce znowu doszło do wybuchów

zaxid.net / twitter.com / rusvesna.su / dnr-news.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz