Jak podaje Reuters, brytyjski minister spraw zagranicznych, Dominic Raab poinformował w piątek o pełnym wsparciu dla ataków USA w Iraku. Jest to odpowiedź na śmierć brytyjskiego żołnierza w irackiej bazie.

Brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab stwierdził w piątek, że prowadzona przez USA zbrojna odpowiedź na zaatakowanie baz koalicji jest precyzyjna i adekwatna – informuje biuro Reutersa w Londynie. Minister stwierdził, że każdy kto próbuje zaszkodzić siłom koalicji musi się liczyć z odpowiedzią.

W czwartek Stany Zjednoczone przeprowadziły serię precyzyjnych nalotów na szyickie milicje w Iraku. Jednostki te są podejrzane o przeprowadzenie ataków na bazę wojskową w której zginęło dwóch Amerykanów i jeden Brytyjczyk, ranny został też polski żołnierz.

“Siły Zjednoczonego Królestwa przebywają w Iraku razem z wojskami koalicji aby pomóc państwu w zwalczaniu grup terrorystycznych” – mówił minister na konferencji prasowej w piątek.

Jak informowaliśmy, Pentagon poinformował o przeprowadzeniu serii nalotów na obiekty wspieranych przez Iran milicji, m.in. Kata’ib Hezbollah, w odwecie za ostatnich atak na bazę sił USA i koalicji at-Tadżi.

Dzień po ataku rakietowym na bazę wojskową at-Tadżi w Iraku, w której stacjonują min. żołnierze z USA, Wielkiej Brytanii oraz z Polski, Amerykanie przeprowadzili naloty odwetowe. Ich celem były wspierane przez Iran szyickie milicje, które według Waszyngtonu odpowiadają za atak.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w środę wieczorem czasu lokalnego w wyniku ataku rakietowego na bazę zginęło trzech żołnierzy, dwaj Amerykanie i jeden Brytyjczyk, a 14 innych zostało rannych. Wśród tych ostatnich jest Polak. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Stacja CNN, powołując się na informacje z resortu obrony podała, że naloty zostały przeprowadzone przez załogowe samoloty bojowe, a ich celem było pięć składów broni. Stamtąd miały pochodzić m.in. rakiety użyte do ostatniego ataku.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply