Jak informuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters, Wielka Brytania utrzyma wszystkie obostrzenia dotyczące pandemii przynajmniej do końca maja.

Jak podaje AP Reuters, Wielka Brytania utrzyma swoje obostrzenia przynajmniej do końca maja. Informację potwierdził jeden z rządowych doradców ds. epidemii.

„Chcemy znaleźć się w sytuacji , w której pod koniec maja nieco usuniemy pewne środki. Skupimy się bardziej na testowaniu niż na całkowitym zamknięciu” – mówił Neil Ferguson.

Brytyjski rząd wprowadził w kraju szerokie obostrzenia. Zamknięte są puby, restauracje i większość sklepów, obywatele jeżeli nie idą do pracy, apteki czy do sklepu spożywczego muszą pozostać w domach.

Wszystko to ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w kraju gdzie potwierdzone jest 40000 przypadków z czego 3605 skończyło się zgonem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, minister zdrowia Matt Hancock powiedział Sky News w piątek, że szczyt epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii może nadejść w niedzielę wielkanocną – ma to oznaczać 1000 zgonów dziennie. Hancock wrócił do pracy w czwartek wieczorem, po wyzdrowieniu z koronawirusa i od razu ogłosił, że liczba testów do końca kwietnia zostanie zwiększona do 100 000. Boris Johnson w piątek ogłosił, że nie wyjdzie z izolacji, bo wciąż ma temperaturę. Jak informowaliśmy, pozytywnie przeszedł on w zeszłym tygodniu test na koronawirusa. Jak pisaliśmy, zakażony koronawirusem jest również książę Karol, następca brytyjskiego tronu.

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że istnieją obawy o wybuch epidemii w więzieniach – 88 więźniów obecnie pozytywnie przeszło test na koronawirusa w 29 więzieniach w Anglii i Walii. Również 15 funkcjonariuszy więziennych i czterech pracowników eskorty więziennej okazało się chorych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy, w Londynie został otwarty szpital polowy. Na otwarciu dzięki wideokonferencji był obecny książę Karol. Szpital został otwarty dzięki pomocy wojska, póki co jest w stanie przyjąć 500 pacjentów, w założeniu ta liczba ma się rozszerzyć do około 4000. Placówka mieści się w Centrum Wystawowym Excela.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz