Mołdawski Instytut Polityk Społecznych w ramach cyklicznego badania „Barometr Opinii Społecznej” zapytał Mołdawian o ich stosunek do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Instytut zapytał obywateli Mołdawii jak zagłosowaliby w przypadku referendum w sprawie przystąpienia swojego kraju do NATO. Głosowanie za przystąpieniem do Sojuszu zadeklarowało 15,3% respondentów. W listopadzie zeszłego roku było to jeszcze 19%. Przeciw wstąpieniu wypowiedziało się 60,8% to znacznie więcej niż pół roku temu, gdy przeciwników NATO było 40,7%.

Jednocześnie 58,3% Mołdawian opowiedziało się za utrzymaniem neutralności ich państwa, 11,4% za inną niż członkostwo formą współpracy z NATO.

Sondaż przeprowadzono w dniach 16-23 kwietnia na próbie badawczej 1143 mieszkańców Mołdawii w wieku 16-86 lat. Błąd statystyczny wynosi 2,9%

publika.md/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz