Wiec Micheila Saakaszwilego we Lwowie [+VIDEO]

Wieczorny wiec przyciągnął zwolenników byłego prezydenta Gruzji, którzy słuchali wystąpień jego oraz obecnej Julii Tymoszenko.

Podczas zaimprowizowanego spotkania ze swoimi współpracownikami i zwolennikami były gruziński prezydent podziękował wszystkim, którzy pomogli mu wrócić na Ukrainę. Skrytykował także działania kijowskich władz, które utrudniały przekroczenie mu granicy.

Saakaszwili oświadczył również, że Ukraińcy są ludźmi pełnymi godności i jestem z nich dumny. Dla tej Ukrainy jestem gotów oddać swoje życie, jeżeli dzięki temu stałaby się superpaństwowem – dodał były gruziński prezydent.

ZOBACZ WIĘCEJ: Micheil Saakaszwili przekroczył granicę z Ukrainą [+VIDEO]

Obecne na wiecu Julia Tymoszenko dodała, że Ukrainą znów rządzi skorumpowana dyktatorska władza.

Wiec był transmitowany przez serwis Facebook:

Saakaszwili był prezydentem Gruzji od stycznia 2004 roku do listopada 2007 i od lutego 2008 to listopada 2013 roku. Opuścił Gruzję w połowie listopada 2013, kilka dni przed końcem swojej kadencji i inauguracją obecnej głowy państwa. Gruzińska prokuratura oskarżyła go o nadużywanie władze, między innymi poprzez stłumienie opozycyjnej manifestacji czy szykanowanie krytycznych mediów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po swojej wyprowadzce z Gruzji Saakaszwili mieszkał w Stanach Zjednoczonych i na Ukrainie. Przed tym jak został gubernatorem obwodu odeskiego w maju 2015 roku pracował w Kijowie jako szef Międzynarodowej Rady Reform. Otrzymał ukraińskie obywatelstwo na początku maja 2015 roku. 7 listopada ogłosił swoją rezygnację z dotychczasowej funkcji argumentując ją korupcją na szczytach władzy. Powodem było skonfliktowanie się z działaczami partii Blok Petro Poroszenki, a w konsekwencji z samym prezydentem. Na próbę animowania opozycyjnego ruchu politycznej prezydent Ukrainy zareagował pozbawieniem Saakaszwilego obywatelstwa Ukrainy.

kresy.pl / 112.ua / facebook.com

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz