Wiceszef partii KORWiN: rozważamy koncepcję wyjścia Polski z UE

Wiceszef partii KORWiN i poseł Konfederacji Jakub Kulesza powiedział, że jego partia rozważa możliwość wyprowadzenia Polski z UE przy jednoczesnym pozostaniu w strefie Schengen i Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes partii KORWiN i poseł Konfederacji Jakub Kulesza powiedział m.in., że przyczyną „wszystkich problemów z Unią Europejską” jest podpisanie Traktatu lizbońskiego przez Lecha Kaczyńskiego.

– Jestem za swobodą kapitału, usług, podróżowaniem, ale to nie ma nic wspólnego z UE – zaznaczył w poniedziałkowej rozmowie Kulesza. – Za to, że możemy swobodnie podróżować po Europie odpowiada strefa Schengen. Za to, że jest swobodny przepływ kapitału, towarów, usług odpowiada wspólny obszar gospodarczy – wyjaśnił, powołując się na przykład Norwegii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

– Unia Europejska nie ma nic wspólnego z wolny rynkiem, mówi o rynku wspólnym, czyli wspólnie uregulowanym. To oznacza, że wcześniej koncerny międzynarodowe musiały przekupywać lokalnych polityków, aby wprowadzań swoje regulacje, a teraz wystarczy szeroki lobbing w Komisji Europejskiej. Widzimy to na przykładzie polskich firm transportowych – powiedział poseł.

Polityk podkreślił również, że mówienie, że Polska musi być w UE, żeby korzystać „z tych dobrodziejstw”, jest mijaniem się z prawdą. Potwierdził również, że jego ugrupowanie chce wyjścia z Unii Europejskiej przy jednoczesnym pozostaniu w strefie Schengen i Europejskim Obszarze Gospodarczym:

– Rozważamy różne koncepcje, od reformy UE, co jest coraz mniej prawdopodobne, aż przez wyjście z Unii Europejskiej i pozostanie w tych dwóch strefach.

Przeczytaj: Marsz Suwerenności przejdzie ulicami Warszawy. Sąd oddalił zażalenie stołecznych władz

polskieradio24.pl / dorzeczy.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz