Paweł Mucha skomentował w radiowej Trójce wczorajsze spotkanie NATO w Brukseli.

Jak ocenił wiceszef Kancelarii Prezydenta – Jeśli chodzi o naszą pozycję w NATO, to jesteśmy i lojalnym partnerem i bardzo aktywnym członkiem Sojuszu, który zwalcza międzynarodowy terroryzm.  Zdaniem Muchy, deklaracje, że do 2030 roku Polska będzie wydatkować 2,5 proc. PKB na obronność to „wzmocnienie siły polskiej armii i jej modernizacja”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wczoraj w wystąpieniu prezydenta USA Donalda Trumpa wprost było wskazanie na tych liderów, którzy wydają ok. 2 proc. PKB na obronność. I niestety, 23 państwa nie spełniają tego wymogu– zauważył wiceminister. Mucha uważa, że krytyczny głos prezydenta USA w tej sprawie jest zrozumiały.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak dodał – Szczyt pokazał, że NATO jest organizacją, która jest fundamentem światowego bezpieczeństwa, a Polska odgrywa w tej organizacji istotną i wiodącą rolę.

Prezydent Andrzej Duda powiedział w czwartek w Brukseli po szczycie NATO, że jest przygotowywana nowa regulacja dotycząca podwyższenia nakładów na obronność do 2,2 proc. PKB do 2020 r. i 2,5 proc. PKB do 2030 r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump spotkał się z Tuskiem i Junckerem

Kresy.pl / PAP / Gazeta Prawna

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz