„Piosenka jest nietrafiona, ale nie powinno jej się zdejmować” – powiedział w środę wicepremier Piotr Gliński odnosząc się do głośnej sprawy z piosenką Kazika w Radiowej Trójce. Gliński przyznał, że Prawo i Sprawiedliwość wykorzystuje media publiczne.

W czasie środowej rozmowy na antenie „RMF” wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odniósł się do skandalu związanego ze zdjęciem z listy przebojów utworu Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. Powiedział, że jego zdaniem to przykra sprawa i mocny kryzys wizerunkowy dla PIS. Przyznał także, że władza PIS wykorzystuje media publiczne.

Gliński podkreślił, że w jego opinii zdejmowanie piosenek z list przebojów jest działaniem absurdalnym. „Nie powinno być zdejmowania piosenek, bo nie podoba nam się ich treść” – dodał. „Piosenka jest nietrafiona, ale to prawo artysty by błądził, czy wypowiadał się tak, jak uważa” – zaznaczył.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wicepremier został zapytany o artykułowane w ostatnim czasie przez opozycję żądania dymisji szefowej Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej i szefa Radiowej Trójki Tomasza Kowalczewskiego. Odpowiedział, że nie zna dobrze kulisów sprawy. Podkreślił jednak, że jest zaniepokojony całą sytuacją. „Niepokoi mnie to, że doprowadzono do kryzysu wizerunkowego, oraz że jest złe zarządzenie tym kryzysem” – powiedział.

Gliński podkreślił, że jego zdaniem „każda władza po III RP wykorzystywała media publiczne”. Został zapytany czy obecnie PIS wykorzystuje w taki sam sposób media publiczne. „Sam bym sobie zaprzeczał. Przecież trudno ukryć jest to, że media publiczne są w jakimś sensie związane z władzą polityczną i tak zawsze było, więc nie bądźmy hipokrytami” – odpowiedział.

„To jest narzędzie, które jest istotne w demokracji, zwłaszcza, gdy nie ma zrównoważonego rynku medialnego. A w Polsce takiego rynku nie ma” – tłumaczył Gliński.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy, utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” 15 maja pojawił się na szczycie listy przebojów Marka Niedźwieckiego w programie trzecim Polskiego Radia. Po kilku minutach link do aktualnego notowania przestał działać, podobnie jak do artykułu informującego o sukcesie piosenki. Cztery lata temu dziesiątego kwietnia / Marii prosto pod koła córka uciekła / Maria nie przekroczy bramy dziś tej / bo Twój ból jest lepszy niż jej / Twój ból jest lepszy niż jej  – śpiewa Kazik. Piosenka Kazika nawiązuje do sytuacji, kiedy Jarosław Kaczyński odwiedził grób matki mimo obostrzeń nałożonych przez rząd – cmentarze w czasie pandemii miały być zamknięte.

W przestrzeni publicznej pojawiło się dużo głosów sugerujących, że mamy do czynienia z cenzurą.

rmf24.pl / twitter.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz