”Polska polityka zagraniczna musi mieć podzielną uwagę. Musimy dostrzegać rolę wszystkich tych państw, ponieważ odgrywają one kluczową rolę w architekturze bezpieczeństwa całego Zachodu” – podkreślał wiceszef MSZ w rozmowie z Polskim Radiem. Zauważył przy tym, że już w ubiegłym roku nasza dyplomacja prowadziła aktywne działania na różnych frontach. Odniósł się także do sprawy finansowania Telewizji Biełsat.

Konrad Szymański w Rozmowie Poranka odniósł się m.in. do kwestii obniżenia dotacji dla Telewizji Biełast. – To decyzja związana z kwestiami budżetowymi, a nie politycznymi– podkreślał polityk, odrzucając jednocześnie zarzuty, jakoby działanie MSZ było częścią jakiegoś porozumienia między Warszawą a Mińskiem. – To, że m.in. wicepremier Morawiecki był na Białorusi, nie ma żadnego związku z całą sprawą– przekonywał gość Polskiego Radia 24.

Czytaj również: Dyrektorka Biełsatu żali się na ministestwo spraw zagranicznych niemieckiej redakcji

Minister Szymański odpowiadając na pytanie dotyczące tego, czy polska polityka zagraniczna będzie w większym stopniu nakierowana na relacje ze Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią, czy też na kontakty z Francją i Niemcami stwierdził, że współpraca z Waszyngtonem i Londynem była kluczowa. Bez porozumienia z tymi krajami nie moglibyśmy myśleć o opieraniu bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej na NATO.

– Premier Szydło trzykrotnie spotykała się z Angelą Merkel. To bezprecedensowa intensywność– oceniał wiceminister spraw zagranicznych.

kresy.pl/ polskieradio.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz