Węgierskie instytucje finansowe i infrastruktura telekomunikacyjna zostały w czwartek poddane potężnemu cyberatakowi z serwerów komputerowych zlokalizowanych w Rosji, Chinach i Wietnamie, podała firma telekomunikacyjna Magyar Telekom – przekazał Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, w czwartek węgierskie finansowe instytucje i infrastruktura telekomunikacyjna stały się celem cyberataku przeprowadzonego z serwerów znajdujących się na terenie Rosji, Chin i Wietnamu, przekonywała firma Magyar Telekom.

W ataku tym hakerzy próbowali przepełnić sieć niezwykle dużą ilością ruchu danych w celu jej sparaliżowania. Według firmy, wielkość ataku była 10 razy większa niż w przypadku zwykłych incydentów.

„Oznacza to, że był to jeden z największych ataków hakerów na Węgrzech w historii, zarówno pod względem rozmiaru, jak i złożoności” – przekazała firma.

„Rosyjscy, chińscy i wietnamscy hakerzy próbowali przeprowadzić atak DDoS na węgierskie instytucje finansowe, ale próbowali również zdominować sieci Magyar Telekom” – podała.

Atak nastąpił kilkoma falami, zakłócił usługi niektórych instytucji finansowych i spowodował luki w usługach Magyar Telekom w niektórych obszarach Budapesztu, zanim został odparty przez firmę.

Zobacz też: Na Węgrzech rosną aresztowania za wprowadzanie w błąd w internecie

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W lipcu, Unia Europejska nałożyła sankcje ekonomiczne i podróżne na departament rosyjskiego wywiadu wojskowego. UE obrała za cel departament ds. technologii specjalnych rosyjskiego wywiadu wojskowego, zwany Dyrekcją Główną Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Unia zarzuciła rosyjskiej służbie, że w czerwcu 2017 roku dokonała dwóch cyberataków, które uderzyły w kilka firm w Europie, powodując duże straty finansowe.

Cztery osoby pracujące dla rosyjskiego wywiadu wojskowego zostały również ukarane za rzekomy udział w próbie cyberataku na Organizację ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w Holandii w kwietniu 2018 roku.

Zobacz też: Brytyjskie MSZ: „Jesteśmy pewni, że rosyjscy hakerzy chcieli przejąć informacje o szczepionce na COVID-19”

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz