Węgry i Bułgaria badają możliwość wzniesienia ogrodzenia wzdłuż swoich granic, podobnego do tego, który znajduje się na granicy egipsko-izraelskiej – poinformował w piątek Reuters. Oba kraje chcą kupić ogrodzenia od Izraelczyków.

Bułgarskie i węgierskie władze przyznają, że prowadzą negocjacje z Izraelem na temat zakupu elementów specjalnego płotu.

Przypuszczam, że tak jest, ponieważ współpraca między izraelskim i bułgarskim resortem spraw wewnętrznych jest dość intensywna– powiedział Rajko Popelanow, zastępca ambasadora Bułgarii w Izraelu.

Bardziej powściągliwy w wypowiedziach jest minister spraw zagranicznych Węgier. – Nie dysponuję informacjami na temat toczących się izraelsko-węgierskich negocjacji dotyczących zakupu ogrodzenia od Izraelczyków– powiedział.

Specjalne ogrodzenie produkcji izraelskiej ma ok. 5-6 metrów, zwieńczone jest drutem kolczastym oraz wyposażone w kamery i czujniki ruchu.

Izraelczycy budowali ogrodzenie na 230-kilometrowej granicy z Egiptem przez trzy lata. Kosztowało 380 mln euro.

Reuters/tvn24bis.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz