Zdaniem Waldemara Kuczyńskiego obrona dobrego imienia Polski to stalinizm.

„Powraca Mały Kodeks Karny z czasów stalinowskich. Więzienie za pogląd. Przerobiony PRL to ideał tych drani, którym daliśmy władzę”– napisał Kuczyński na Twitterze.

Przeczytaj: Ministerstwo Sprawiedliwości prezentuje propozycje przepisów chroniących dobre imię Polski

„Umieszczenie w KK karania za szkalowanie narodu polskiego, to powrót do stalinowskiego MKK, najczarniejszego płodu prawnego stalinizmu w PRL”– dodał w kolejnym wpisie.

Mały Kodeks Karny to potoczna nazwa aktu akt prawnego z okresu wczesnej Polski Ludowej. Zawarte w nim przepisy służyły do walki z przeciwnikami politycznymi nowego ustroju. Przewidywał karę śmierci za 13 rodzajów przestępstw, m.in. udział w organizacji lub grupie o charakterze zbrojnym, posiadanie broni i amunicji, sabotaż gospodarczy, „sprzedajność obcym”, szpiegostwo i inne. Aż do 1969 r. de factopełnił funkcję Kodeksu Karnego.

Twitter.com/KRESY.PL

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. pro_patria
    pro_patria :

    Polityczno-poprawna ZDRADA I HAŃBA. Obrona dobrego imienia Ojczyzny jest OBOWIĄZKIEM KAŻDEGO OBYWATELA !!! Jeśli nie chce dbać o dobre imię kraju, który go karmi i chroni, powinien go opuścić. Jeśli prawo dbania o dobre imię, godność i szacunek wobec Rzeczpospolitej byłoby BEZWZGLĘDNIE EGZEKWOWANE nie mięlibyśmy sytuacji z pomiotami upaińskimi fotografującymi się na tle banderowskiej szmaty czy jakichkolwiek innych prób obrazy naszej Ojczyzny.