Agencja AFP podała w piątek, że przed Wielkanocą kościół katolicki w Kolumbii podarował 250 tys. hostii kościołowi w ogarniętej kryzysem Wenezueli.

W Wenezueli brakuje mąki, niezbędnej do wypieku hostii. Jest ona racjonowana. 250 tys. hostii zostało przekazane księżom z Wenezueli przez biskupa Cucuty Victora Manuela Ochoa. Do przekazania doszło na moście Simona Bolivara łączącego oba kraje.Ważne jest, by odpowiedzieć na problemy doskwierające wierze w czasie trwającego za granicą kryzysu – napisano w komunikacie diecezji Cucuty, miasta w północno-wschodniej Kolumbii, położonego w pobliżu granicy z Wenezuelą.

ZOBACZ TAKŻE: Wenezuela: aresztowano wojskowych za próbę zamachu stanu

Wenezuela znajduje się w poważnym kryzysie gospodarczym i społecznym od ponad czterech lat. Kraj dotknęła recesja i trzycyfrowa inflacją, niedobory żywności i leków. Opozycja oskarża prezydenta Nicolasa Maduro, pełniącego najwyższy urząd w państwie od śmierci Hugona Chaveza w 2013 roku, o doprowadzenie kraju do ruiny, a także o autorytarne zapędy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W Wenezueli brakuje wielu artykułów żywnościowych i leków. Według oficjalnych danych z powodu krachu gospodarczego z kraju wyjechały setki tysięcy Wenezuelczyków, w tym niemal pół miliona osób – do Kolumbii. Szacunki wskazują, że w 2018 roku liczba ta ma się podwoić.

Kresy.pl / onet.pl

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz