Agencja AFP podała w piątek, że przed Wielkanocą kościół katolicki w Kolumbii podarował 250 tys. hostii kościołowi w ogarniętej kryzysem Wenezueli.

W Wenezueli brakuje mąki, niezbędnej do wypieku hostii. Jest ona racjonowana. 250 tys. hostii zostało przekazane księżom z Wenezueli przez biskupa Cucuty Victora Manuela Ochoa. Do przekazania doszło na moście Simona Bolivara łączącego oba kraje.

Ważne jest, by odpowiedzieć na problemy doskwierające wierze w czasie trwającego za granicą kryzysu – napisano w komunikacie diecezji Cucuty, miasta w północno-wschodniej Kolumbii, położonego w pobliżu granicy z Wenezuelą.

ZOBACZ TAKŻE: Wenezuela: aresztowano wojskowych za próbę zamachu stanu

Wenezuela znajduje się w poważnym kryzysie gospodarczym i społecznym od ponad czterech lat. Kraj dotknęła recesja i trzycyfrowa inflacją, niedobory żywności i leków. Opozycja oskarża prezydenta Nicolasa Maduro, pełniącego najwyższy urząd w państwie od śmierci Hugona Chaveza w 2013 roku, o doprowadzenie kraju do ruiny, a także o autorytarne zapędy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W Wenezueli brakuje wielu artykułów żywnościowych i leków. Według oficjalnych danych z powodu krachu gospodarczego z kraju wyjechały setki tysięcy Wenezuelczyków, w tym niemal pół miliona osób – do Kolumbii. Szacunki wskazują, że w 2018 roku liczba ta ma się podwoić.

Kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz