Manifestacja została zorganizowana przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską.

W zorganizowanej na placu Zamkowym w Warszawie manifestacji wzięli udział przedstawiciele Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, Kukiz’15, partii KORWiN i Kongresu Nowej Prawicy, a także środowiska kibicowskie.

Podczas manifestacji Robert Winnicki stwierdził, że musimy powstrzymać „falę najazdu obcych imigrantów, z obcych kręgów kulturowych”.Poseł Kukiz’15 na placu Zamkowym powiedział, że – „Manifestujemy przeciwko islamizacji, najazdowi uchodźców”.Według Winnickiego demonstranci chcieli też „wyrazić sprzeciw wobec przyjmowania imigrantów, kwot narzucanych państwom unijnym, chcemy, żeby Polska pozostała Polską, aby w Polsce nie było islamskich dzielnic, nie dochodziło do rabunków, gwałtów, napadów, morderstw”

Na demonstracji prezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Witold Tumanowicz mówił, że PiS musi zrealizować obietnice wyborcze i nie przyjmować uchodźców do Polski. Stwierdził też, że obecny rząd nie powinien zasłaniać się tym co ustaliła Platforma Obywatelska z UE – „Niech politycy PiS nie zasłaniają się tym, że rząd PO coś ustalił”

Liderka organizacji Pegida powiedziała, że wstydzi się za podejście niemieckiego rządu i mediów do kwestii przyjmowania imigrantów.

Za pomocą telebimów łączono się z manifestującymi w Pradze i Dreźnie.

Podczas manifestacji wznoszono różne okrzyki np. „Płacze Anglia, płacze Francja, tak się kończy tolerancja”, „Imigrantów tu nie chcemy, Kresowiakom pomożemy”, „Dziś Warszawa cała krzyczy – nie dla tej islamskiej dziczy” czy „Każdy Arab niech pamięta, dla nas Polska, to rzecz święta”

Według organizatorów w manifestacji miało wziąć udział blisko 2 tys. osób. Policja twierdzi, że było 1,5 tys. demonstrantów.

Środowiska lewicowe zorganizowały kontrmanifestację liczącą kilkadziesiąt osób. Odbyła się ona pod hasłem walki z rasizmem.

PAP / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Patriotyczni Polacy demonstrują przeciw islamizacji Europy,a PiS-dzielczy rząd polski,wbrew przedwyborczym deklaracjom,tuli i liże rowy ciapactwu z nadania kopaczki,tchórzliwie skomląc że coś musi i ma zamiar islamizować Polskę.W ten sposób ten rząd kruszy podstawy fundamentów na których dotychczas stoi.Duraki nie rozumieją,że nie Rosja tylko ciapaci im i Polsce zagrażają.