Na marszu niesiono m.in. emblematy dywizji SS Galizien. Dzień Bohaterów został ustanowiony w 1941 roku przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów.

Kilka tysięcy odświętnie ubranych mieszkańców Tarnopola przemaszerowało ulicami miasta z okazji Dnia Bohaterów. Kolumna wyruszyła z prospektu Stepana Bandery. Na placu Bohaterów Euromajdanu złożono kwiaty pod pomnikiem Niebiańskiej Sotni a na pobliskim skwerze odsłonięto pomnik żołnierzy, którzy oddali życie za Ukrainę. Na uczestników marszu czekali z koncertem tarnopolscy artyści.

Na zamieszczonych przez portal Doba zdjęciach widać uczestników marszu ubranych m.in. w stroje z różnych epok – rycerzy, kozaków, upowców a także w mundury współczesne. Niesiono flagi narodowe oraz banderowskie czerwono-czarne, a także emblematy dywizji SS Galizien.

Dzień Bohaterów został ustanowiony w 1941 roku przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów. Tego dnia w 1938 roku przez radzieckiego agenta został zabity dowódca OUN Jewhen Konowalec. Dzień Bohaterów nie jest oficjalnym świętem na Ukrainie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińscy nacjonaliści uczcili zbrodniarzy z SS Galizien

Kresy.pl / Doba
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz