Ukraińscy nacjonaliści uczcili zbrodniarzy z SS Galizien [+VIDEO / + FOTO]

W Stanisławowie (ob. Iwano-Frakiwsk) ukraińscy nacjonaliści uczcili 73. rocznicę sformowania ukraińskiej dywizji SS Galizien. Obchody zorganizowali członkowie Cywilnego Korpusu Azow, odwołującego się do symboliki neonazistowskiej.

Marsz został zorganizowany przez Cywilny Korpus Azow, powiązany z pułkiem o tej samej nazwie wchodzącym w skład sił ukraińskiej gwardii narodowej. Odwołuje się on do symboliki i idei neobanderowskiej i neonazistowskiej.

W marszu w rocznicę sformowania ukraińskiej dywizji SS Galizien uczestniczyli również przedstawiciele Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów. W marszu ulicami miasta wzięło udział kilkudziesięciu aktywistów, według niektórych szacunków – niespełna setka. Marsz z pochodniami zakończył się wiecem z udziałem popów.

Dywizja SS Galizien była jednostką zbrodniczej niemieckiej formacji SS, złożoną z ukraińskich kolaborantów, powołaną przez Niemców dla uzupełnienia braków kadrowych. Jest odpowiedzialna za liczne zbrodnie na Polakach.

PRZECZYTAJ: Dywizja SS Galizien

Youtube.com / stanislavske.tv / ukrs.if.ua / Kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. leo69
    leo69 :

    Nie przesadzajmy !!! marsz z cieniutką frekfencją jak widać. A po za tym , niejaki gen. Władzia Anders ( notoryczny buntownik nie wykonujący rozkazów przełozonych) osobiście wstawiał się za „boCHaterskimi” żołnierzami waffen SS Galicien internowanymi w obozie we Włoszech. No ale jak miał kochankę , córkę ukraińskiego ksiedza , która mu robiła „łaskę” to co się dziwić. I dzisiaj spłodzony z tego zwiazku „pokurcz” zasiada w polskim Senacie. !!!