W sieci pojawiło się zdjęcie korwety należącej do izraelskiej marynarki wojennej typu Sa’ar 5 uzbrojonej w dwa systemy “Żelazna Kopuła” – poinformował w poniedziałek portal The Drive.

Jak poinformował w poniedziałek portal The Drive w sieci pojawiło się zdjęcie izraelskiej korwety typu Sa’ar 5, uzbrojonej w dwie wyrzutnie systemu obrony powietrznej Żelazna Kopuła. Według portalu tak duże wzmocnienie izraelskiego okrętu spowodowane jest doniesieniami, że rebelianci Huti w Jemenie posiadają teraz dostarczane przez Iran „samobójcze drony”, które są w stanie dotrzeć do celów w Izraelu.

W swojej podstawowej formie system Żelaznej Kopuły składa się z wyrzutni strzelających przechwytującymi rakietami Tamir, a także z radaru obrony powietrznej. System jest przeznaczony przede wszystkim do przechwytywania i niszczenia rakiet krótkiego zasięgu i pocisków artyleryjskich, ale może być również używany przeciwko nisko latającym samolotom, dronom i pociskom manewrującym.

Kluczowe znaczenie dla zdolności systemu do pokonywania trudniejszych celów ma wysoce zaawansowany system bezpieczników zbliżeniowych, zdolny do wykrycia małego i szybko lecącego celu oraz zdetonowania głowicy odłamkowej pocisku z doskonałym wyczuciem czasu.

Zobacz też: W Teksasie uruchomiono pierwsze systemy Żelazna Kopuła

Podwójne wyrzutnie Żelaznej Kopuły na izraelskiej mogą być również związane z testowaniem nowej konfiguracji dla Sa’ar 5. Izrael zadeklarował początkową zdolność operacyjną systemu na tych korwetach w 2017 roku. Korwety typu Sa’ar 5 amerykańskiej konstrukcji zostały nabyte przez Izrael w połowie lat 90. Mają wyporność 1255 ton i długość ponad 85 metrów.

Kresy.pl/The Drive

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply