W przyszłym miesiącu Izrael może zakończyć wszystkie obostrzenia

Izrael zostanie w pełni ponownie otwarty za miesiąc, jeśli nie będzie nowego nagłego wzrostu zarażeń, powiedział w czwartek główny doradca izraelskiego rządu ds. epidemii koronawirusa Nachman Ash.

Jak poinformował portal The Times of Israel, według czwartkowej wypowiedzi profesora Nachama Asha, doradcy izraelskiego rządu ds. epidemii koronawirusa, jeśli nie będzie nowego nagłego wzrostu zarażeń Izrael zostanie w pełni ponownie otwarty za miesiąc.

„Chcemy zobaczyć, czy powrót do nauki nie powoduje wzrostu zarażeń” – powiedział Ash w wywiadzie dla Kanału 13 po tym, jak parlament głosował za dalszym złagodzeniem ograniczeń dotyczących koronawirusa w szkołach.

„Mówimy o kilku tygodniach tylko wtedy, gdy obecny poziom zostanie utrzymany” – powiedział. „Chcemy przekonać się, że w szkołach nie ma infekcji. Jeśli infekcje nie wzrosną, wszystko będzie otwarte za miesiąc” – powiedział.

Nie było jasne, czy uwagi Asha dotyczyły również całkowitego ponownego otwarcia lotniska Ben Gurion dla podróży międzynarodowych. Izrael obecnie ogranicza liczbę osób, które mogą dostać się do kraju, obawiając się rozprzestrzeniania się wariantów koronawirusa, które mogłyby zagrozić skutecznemu programowi szczepień.

Kanał 13 poinformował, że władze lotniska planują testować przylatujących pasażerów jeszcze w samolotach, aby zapobiec przepełnieniu namiotów testowych na lotnisku.

Zobacz też: Izrael: Sąd wznowił proces Benjamina Netanjahu ws. zarzutów o korupcję

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ash zapewnił, że dotychczas szczepionki okazały się skuteczne. „W tej chwili nie ma potrzeby aktualizowania szczepionki. Śledzimy infekcje wśród zaszczepionych, aby przekonać się, że szczepionka jest skuteczna” – powiedział. „Mamy nadzieję, że uda nam się powstrzymać wszystkie warianty, które mogłyby zniweczyć wysiłki związane ze szczepieniami”.

Izrael w czwartek złagodzili kilka wymagań dla szkół, w tym zniesienie wymogu, aby czwartoklasiści uczyli się w mniejszych klasach. Zniesiono również wymóg, aby studenci przedstawiali oświadczenie zdrowotne podpisane przez rodziców, aby wejść do klasy.

Zanim ministrowie zatwierdzili zmiany, dane Ministerstwa Zdrowia cytowane przez serwis informacyjny Ynet wykazały, że 99% dzieci, które do tej pory otrzymały szczepionkę COVID-19, doświadczyło jedynie łagodnych skutków ubocznych.

„Jest powód do optymizmu, do uśmiechu, jest powód do nadziei. Nawet gdy pojawia się krytyka, otwieramy działania w systemie edukacji” – powiedział Lewy z izraelskiego ministerstwa zdrowia. „Pomimo wysokiego wskaźnika szczepień nadal jesteśmy podatni na zachorowalność i infekcje” – powiedział Lewy w wiadomościach Channel 12.

Zobacz też: Netanjahu: Izrael nie uzna jurysdykcji Międzynarodowego Trybunału Karnego

Kresy.pl/Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz