W pierwszej połowie roku Polskę odwiedziło prawie 5 mln Ukraińców

Polska jest najpopularniejszym celem podróży Ukraińców. Podczas pierwszego półrocza 2018 roku nasz kraj odwiedziło 4,81 miliona obywateli Ukrainy.

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy, powołując się na dane Państwowej Służby Granicznej, podało najpopularniejsze kierunki ruchu pasażerskiego z Ukrainy w pierwszym półroczu 2018 roku.

Na pierwszym miejscu znalazła się Polska, granicę naszego kraju przekroczyło 4,81 mln Ukraińców, 10 proc. więcej niż w w pierwszej połowie 2017 roku.

Drugą pozycję zajmuje Rosja – 1,85 mln osób, co oznacza spadek aż o 30,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Trzecią Węgry, gdzie podróżowało 1,54 mln Ukraińców, czwartą Mołdawia – 793,4 tys., piątą Białoruś – 627,8 tys., wzrost o 10 proc.

Zobacz także: Wnioski NIK: Polskie władze nie panują nad masową imigracją z Ukrainy

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Innymi popularnymi kierunkami podróży Ukraińców są Rumunia, Egipt (wzrost aż o 43,7 proc.), Turcja, Słowacja i Niemcy.

ampua.org / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz