Niemiecki dziennik Bild zwraca uwagę na wzrost liczby przestępstw z użyciem przemocy popełnionych przez lewicowych ekstremistów.

W piątek Bild podał, że w ubiegłym roku zanotowano 916 przestępstw z użyciem przemocy popełnionych przez lewicowych ekstremistów. Liczba ta wyniosła 842 rok wcześniej. Oznacza to wzrost o 9 proc.

W roku 2023 na skutek przemocy lewicowych ekstremistów rannych zostało 327 osób, w porównaniu do 228 rok wcześniej.

Największą liczbę przestępstw popełnionych przez lewicowych ekstremistów w Niemczech odnotowały Berlin i Nadrenia Północna-Westfalia. W przypadku niemieckiej stolicy miało to związek głównie z działaniami tzw. aktywistów klimatycznych.

Czytaj: Lewicowe bojówki zaatakowały protestujących. Ruch Narodowy apeluje o delegalizację Antify

“Lewicowi ekstremiści nie stronią nawet od poważnych ataków na infrastrukturę energetyczną” – zwraca uwagę szefowa niemieckiego MSW Nancy Faeser (SPD). Polityk podkreśla, że takie działania narażają na niebezpieczeństwo dużą liczbę ludzi. Jako przykład podaje podpalenie sieci energetycznej w Brandenburgii, w wyniku którego fabryka Tesli i całe miasta zostały odcięte od prądu. 

Faeser zapowiada “zdecydowane działania przeciwko lewicowym ekstremistom”.

Wyniki ankiety przeprowadzonej w ub. roku przez instytut badania opinii publicznej YouGov na zlecenie Niemieckiej Agencji Prasowej (DPA) pokazywały, że większość Niemców obawia się lewicowego ekstremizmu.

Przeczytaj: Niemcy: Szeroko zakrojona akcja policji przeciwko lewicowym ekstremistom

Zobacz także: Niemcy: Urząd Ochrony Konstytucji zakwalifikował grupę ekologiczną jako „lewicowych ekstremistów”

bild.de / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Najgłupsza część białej cywilizacji,i cały czas istnieją,nie sa delegalizowani,a to dlatego ze to zbrojne ramię lewaków którzy rządza.To pospolici bandyci.Kidys mieli sprawę za pchnięcie nożem ciężarnej 18 latki,tacy to “bohaterowie”?