W Niemczech pierwsza stacja benzynowa zmieniła nazwę na Orlen

Orlen rozpoczął pełny rebranding swojej sieci stacji benzynowych na zagranicznych rynkach. Pierwsza stacja pod marką Orlen pojawiła się już pod Berlinem. Docelowo, zmiana nazwy ma objąć wszystkie 585 stacji w Niemczech należących do koncernu.

Stacja Orlenu została otwarta w Seeberg-Ost pod Berlinem, przy autostradzie nr 10. Klienci mogą zrobić szybkie zakupy w tamtejszym sklepie, a także skorzystać z oferty gastronomicznej.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zaznaczył, że sukces w biznesie gwarantują odważne i dobrze przemyślane decyzje.

„PKN Orlen ma ogromny potencjał. Chcemy go w pełni wykorzystać również za granicą z korzyścią dla firmy, a także polskiej gospodarki” – mówi Obajtek. Dodaje, że spółka jest od dawna obecna na niemieckim rynku i ciągle zwiększa w nim swój udział. Aktywnym działaniem w tym kierunku jest właśnie otwarcie pierwszej w Niemczech stacji pod marką Orlen.

 

„Podjęliśmy wiele działań wzmacniających naszą rozpoznawalność i one teraz procentują. Niemieccy klienci chętnie wybierają nasze stacje, ponieważ kojarzą je z profesjonalizmem, wysoką jakością usług i produktów” – powiedział prezes Orlenu.

Obecnie, z uwagi na ogłoszony w Niemczech stan pandemii koronawirusa, na stacji Orlen pod Berlinem obowiązują takie same standardy bezpieczeństwa jak na polskich stacjach koncernu. Oznacza to m.in. serwowanie wszystkich produktów z oferty gastronomicznej na wynos.

PKN Orlen rozpoczął strategię ujednolicania wizerunku swoich stacji na zagranicznych rynkach w listopadzie 2019 roku. W ramach tzw. cobrandingu na wszystkich stacjach w Niemczech, w Czechach i na Słowacji do lokalnych brandów Star i Benzina dołączono logotyp Grupy Orlen. Oznakowano nim m.in. dystrybutory, pylony cenowe oraz ekrany wewnątrz stacji.

Koncern jest obecny także na Litwie, jednak tam wszystkie stacje od początku funkcjonują wyłącznie pod brandem Orlen.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według stanu na koniec 2019 roku do PKN Orlen należało 2 836 stacji paliwowych, o 33 więcej niż rok wcześniej. Z tej liczby w Polsce działało 1 800 stacji (przybyło 13), w Niemczech 585 (3 nowe), w Czechach 416 (7 nowych), na Litwie 25. Uruchomiono też 10 pierwszych stacji na Słowacji.

Jak informowaliśmy w październiku ub. roku, PKN Orlen ogłosił plan promocji swojej marki na rynkach w Niemczech, Czechach i na Słowacji i przemianowania swoich stacji Star i Benzina na Orlen. Koszt całej operacji oszacowano na kilkadziesiąt mln zł.

wirtualnemedia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply