Proces Polaka oskarżonego o szpiegostwo toczy się w Moskwie za zamkniętymi drzwiami, a sprawa ma status tajnej. Grozi mu do 20 lat więzienia.

W poniedziałek przed Moskiewskim Sądem Miejskim rozpoczęła się rozpoczął się proces obywatela Polski, oskarżonego o szpiegostwo. Rosyjskie media agencyjne podają, że nazywa się on Marian Radzajewski.

Służba prasowa sądu poinformowała, że proces Polaka toczy się za zamkniętymi drzwiami, a sprawa ma status tajnej. Jeśli sąd uzna go za winnego, grozi mu od 12 do 20 lat więzienia. Część rosyjskich mediów podaje, że w dostępnych powszechnie źródłach rosyjskich nie ma żadnych informacji na temat Radzajewskiego i jego związków z Rosją.

Czytaj także: Rosja: estoński biznesmen skazany na 12 lat kolonii karnej za szpiegostwo

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W marcu br. prezydent Rosji Władimir Putin biorąc udział w posiedzeniu kolegium Federalnej Służby Bezpieczeństwa powiedział, że w ubiegłym roku służby specjalne Federacji Rosyjskiej przerwały działalność prawie 600 zagranicznych oficerów wywiadu i agentów.

Zdaniem Putina obecnie, „może nawet bardziej niż wcześniej”, zagraniczne wywiady próbują wpływać na procesy zachodzące w Rosji. „Dlatego praca [FSB] powinna być efektywna, codzienna i oparta na współczesnych metodach” – doradzał Putin.

RIA.ru / Tass / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz