Prezydent Rosji Władimir Putin biorąc udział w posiedzeniu kolegium Federalnej Służby Bezpieczeństwa powiedział, że w ubiegłym roku służby specjalne Federacji Rosyjskiej przerwały działalność prawie 600 zagranicznych oficerów wywiadu i agentów. – podała w środę agencja TASS.

Według Putina zagraniczne wywiady zwiększają swoją aktywność w Rosji, o czym świadczy liczba zdemaskowanych zagranicznych szpiegów przez rosyjskie specsłużby – w 2018 roku miało to być 129 kadrowych funkcjonariuszy i 465 tajnych współpracowników. „Widzimy, że zagraniczne wywiady dążą do zwiększenia swojej aktywności na kierunku rosyjskim, wszelkimi sposobami dążąc do uzyskania dostępu do informacji o charakterze politycznym, gospodarczym, naukowym i technologicznym” – mówił rosyjski prezydent.

Zdaniem Putina obecnie, „może nawet bardziej niż wcześniej”, zagraniczne wywiady próbują wpływać na procesy zachodzące w Rosji. „Dlatego praca [FSB] powinna być efektywna, codzienna i oparta na współczesnych metodach” – doradzał Putin.

Rosyjski prezydent uznał, że w 2018 roku organy rosyjskiego kontrwywiadu działały „produktywnie i ofensywnie”. Podziękował także zebranym za zabezpieczenie zeszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej.

Na posiedzeniu, w którym wziął udział Putin, podsumowywano działania FSB w 2018 roku i wyznaczano priorytety na przyszłość. Według strony internetowej rosyjskiego prezydenta Putin mówił, iż należy wykorzystywać nowe formy i metody przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym, intensyfikować działania prewencyjne mające na celu identyfikację osób werbujących i współpracujących z terrorystami, blokować kanały dostaw broni i pieniędzy oraz powstrzymywać działania propagandowe ekstremistów w Internecie. Wśród kluczowych zadań FSB Putin wymienił także zapewnienie bezpieczeństwa gospodarczego, walkę z korupcją i cyberprzestępczością.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Putin miał legitymację agenta Stasi

Kresy.pl / TASS / kremlin.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz